post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 10.06.2018 r. X Niedziela Zwykła

1. W środę 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz.17.30 odmówieniem różańca. O godz.18.00 – Msza święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła.

2. W najbliższą sobotę 16 czerwca będzie Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Wiślicy. Początek spotkania o godz.10.00. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza będzie o godz.16.00. Chętną młodzież prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek Św. Barnaby apostoła, we wtorek Błogosławionych 108 męczenników z czasów II wojny światowej, w środę Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, w czwartek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

4. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej organizuje w naszej Parafii zbiórkę elektrośmieci w sobotę 16 czerwca w godzinach od 10.00 do 12.00. Od jutra prosimy o składanie elektrośmieci na placu kościelnym przy pojemniku na makulaturę. Elektrośmieci możemy składać wyłącznie do godz.12.00 w sobotę.

5. Przypominamy, że dzisiaj o godz.16.00 będzie spotkanie uczniów drugich klas gimnazjum i klas siódmych mieszkających na terenie naszej Parafii, chcących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Omówimy sposób przygotowania do przyjęcia Sakramentu i rozdamy deklaracje. Prosimy o przyjście z rodzicami.

6. Przypominamy, że dzisiaj odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz.13.00. Następnie uczestnicy marszu wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do Placu Artystów, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Szczegóły na ulotkach, które możemy zabierać przy wyjściu z kościoła, wyłożone są na stolikach.

7. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym do Serca Pana Jezusa, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.

8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania mieszkańców bloku nr 14 Osiedle Barwinek z klatki IX i X oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione