post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 17.06.2018 r. XI Niedziela Zwykła

 1. W piątek 22 czerwca przypada dzień zakończenia Roku szkolnego. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycieli i rodziców na wspólne dziękczynienie w piątek na Mszę świętą na godz.16.30. Zapraszamy dzieci z parafialnego chórku i młodzież z zespołu muzycznego do śpiewu na tej Mszy świętej. Młodzież szkół średnich zapraszamy na Mszę świętą na godz.18.00. W dziękczynieniu za kończący się rok szkolny zapraszamy wszystkich uczniów do spowiedzi, która będzie jak zawsze na każdej Mszy świętej.
 2. W sobotę 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Dołączmy z wdzięcznością do naszych życzeń i kwiatów modlitwę, w której prosić będziemy dla Ojców o opiekę Św. Józefa i błogosławieństwo Boże a dla zmarłych wypraszajmy za ich trud i poświecenie nagrodę życia wiecznego.
 3. Z racji Dnia Ojca, Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa organizuje w sobotę 23 czerwca pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się o godz.14.00. O godz.18.00 będzie sprawowana Eucharystia. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz.21.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 4. Tak jak w minionych latach pragniemy na początku urlopów i wakacji poświęcić samochody, aby wszystkich szczęśliwie prowadził święty Krzysztof. Poświęcenie będzie w następną niedzielę 24 czerwca po Mszy świętej o godz.13.00, czyli ok. godz.13.50. Prosimy zatem o przyjechanie samochodami lub innymi pojazdami.
 5. Dzisiaj na Mszy świętej o godz.16.30 będzie spotkanie uczniów II klas gimnazjum i VII klas szkoły podstawowej, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Na Mszy świętej kandydaci złożą swoje Deklaracje.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym do Serca Pana Jezusa, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.
 7. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania mieszkańców bloku nr 14 Osiedle Barwinek z klatki XI oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Dobrze jest dziękować Panu”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

W sobotę 23.06. przypadają Imieniny Ks. Zenona. W intencji Solenizanta będzie Msza święta o godz.18.00 na którą serdecznie zapraszamy. Życzenia….

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione