post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 20.06.2021r.

XII Niedziela Zwykła

 

 1. W środę /23.06./ przypada Dzień Ojca. Dołączmy do naszych życzeń i kwiatów modlitwę, w której prośmy dla żyjących Ojców o błogosławieństwo Boże i opiekę Świętego Józefa a dla zmarłych wypraszajmy nagrodę życia wiecznego za ich ojcowski trud i poświecenie.

 2. W czwartek /24.06./ przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotowywał Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela.

 3. W piątek /25.06./ przypada dzień zakończenia Roku szkolnego. W tym dniu zapraszamy dzieci i młodzież oraz rodziców i nauczycieli na wspólne dziękczynienie na Mszę świętą na godz.18.00. Zapraszamy wszystkich do spowiedzi, która jest, jak zawsze na każdej Mszy świętej.

 4. Na początku urlopów i wakacji chcemy modlić się za kierowców i poświęcić pojazdy, aby wszystkich szczęśliwie prowadził święty Krzysztof. Poświęcenie będzie w następną niedzielę 27 czerwca po Mszy świętej godz.13.00, czyli ok. godz.13.50.

 5. Przypominamy, że dzisiaj /20.06./ o godz.16.00 będzie spotkanie uczniów klas siódmych mieszkających na terenie naszej Parafii, którzy rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Na Mszy świętej o godz.16.30 kandydaci złożą swoje Deklaracje.

 6. Caritas Kielecka w ramach ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei organizuje dzisiaj w naszej Parafii zbiórkę ofiar na pomoc dla Hospicjum Stacjonarnego w Kielcach na Czarnowie. Wsparcie będzie przeznaczone na funkcjonowanie hospicjum i zapewnienie chorym osobom godnych warunków znoszenia cierpienia i odchodzenia do domu Ojca. Ofiary zbierać będą przed kościołem wolontariusze diecezjalnego Caritas. Prosimy o ofiarność.

 7. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowa dzisiejszej Liturgii: „Chwalmy na wieki miłosierdzie Pana” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione