post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.06.2019 r.

XII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj /23 czerwca/ przypada Dzień Ojca. Dołączmy z wdzięcznością do naszych życzeń i kwiatów modlitwę, w której prośmy dla żyjących Ojców
  o błogosławieństwo Boże i opiekę Świętego Józefa a dla zmarłych wypraszajmy nagrodę życia wiecznego za ich ojcowski trud i poświecenie.

 

 1. Jutro /24 czerwca/ przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotowywał Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela.

 

 1. W poniedziałek, we wtorek i w środę będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy świętej o godz.18.00. Zapraszamy do udziału w procesji, by wspólnie uwielbić Chrystusa w Eucharystii.

 

 1. W czwartek /27 czerwca/ przypada Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy świętej o godz.18.00 będzie procesja do czterech ołtarzy na placu kościelnym. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy oraz dzieci do sypania kwiatów i ministrantów do służby przy ołtarzu. Po procesji będzie błogosławieństwo wianków i ziół.

 

 1. W piątek /28czerwca/ po Oktawie Bożego Ciała, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na tę Uroczystość w tym dniu nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o godz.7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zapraszamy do udziału i zachęcamy do modlitwy w intencji Papieża Franciszka i całego Kościoła. Zgodnie z poleceniem Konferencji Episkopatu Polski ofiary zbierane na tacę tym dniu są w całości przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniach 1 i 2 lipca. Rozpoczęcie w poniedziałek o godz.15.00. Zakończenie Nabożeństwem Rozesłania w Kaplicy Cudownego Obrazu we wtorek o godz.16.00.

 

 

 1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz.13.00, czyli około 13.50 będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Przy tej okazji apelujemy do kierowców, by nie ustawiać samochodów na oznakowanej drodze pożarowej prowadzącej od bramy wjazdowej pod kościół. Jest to równocześnie droga często wykorzystywana przez karetki wzywane do uczestników Mszy świętych potrzebujących pomocy medycznej.

 

 1. Przypominamy wszystkim o obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej w czasie wakacji i urlopów. Przebywając w miejscach świętych, także i w naszym kościele, pamiętajmy o godnym świątecznym stroju chrześcijanina. Na czas wakacji i urlopów życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego oraz miłego wypoczynku i radości po dniach pracy i nauki.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku nr 4 z klatki VII i VIII oraz chętnych.

 

 • Podejmując polecenie Księdza Biskupa Ordynariusza odśpiewamy teraz Suplikacje jako ekspiację za świętokradztwa oraz za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Liturgii: „A wy, za kogo Mnie uważacie?” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

Dzisiaj 23.06. przypadają Imieniny Ks. Zenona. W intencji Solenizanta będzie Msza święta o godz.11.30 na której prosić będziemy o błogosławieństwo Boże w posłudze duszpasterskiej. Życzenia….

 

 

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione