post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 24.06.2018 r.

XII Niedziela Zwykła – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela

 

 1. W dniu jutrzejszym /25.06.- w poniedziałek/ w naszej parafii będziemy gościć Księdza Biskupa misjonarza Romualda Kujawskiego Ordynariusza diecezji Porto Nacional w Brazylii na Mszy świętej o godz.18.00. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na Mszę świętą, byśmy wspólnie modlili się o nowe powołania misyjne i błogosławieństwo Boże dla misjonarzy.

 

 1. W piątek 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o godz.7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zapraszamy do udziału i zachęcamy do modlitwy w intencji Papieża Franciszka i całego Kościoła. Zgodnie z poleceniem Konferencji Episkopatu Polski tym dniu ofiary zbierane na tacę są w całości przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wspólny wyjazd z Kielc będzie w poniedziałek 2 lipca o godz.7.00 z parkingu obok Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 42. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

 1. Informujemy, że od następnej niedzieli, tj. od 1 lipca do 26 sierpnia, z racji okresu wakacyjnego i urlopowego w niedziele o godz.16.30 nie będzie Mszy świętej; pozostałe Msze święte są bez zmian.

 

 1. Przypominamy wszystkim o obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej w czasie wakacji i urlopów. Przebywając w miejscach świętych, także i w naszym kościele, pamiętajmy o godnym świątecznym stroju chrześcijanina. Na czas wakacji i urlopów życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego oraz miłego wypoczynku i radości po dniach pracy i nauki.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj około 13.50 będzie poświęcenie samochodów. Przy tej okazji apelujemy do kierowców, by nie ustawiać samochodów na oznakowanej drodze pożarowej prowadzącej od bramy wjazdowej pod kościół. Jest to równocześnie droga często wykorzystywana przez karetki wzywane do uczestników Mszy świętych potrzebujących pomocy medycznej.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w czwartek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania mieszkańców bloku nr 15 Osiedle Barwinek z klatki I i II oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Sławię Cię, Panie, za to, żeś mnie stworzył”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione