post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 7.07.2019 r.

XIV Niedziela Zwykła

 

 1. W czwartek 11 lipca przypada 76 rocznica ludobójstwa na Wołyniu, Wschodniej Małopolsce i Lubelszczyźnie. Polacy zostali zaatakowani, gdy w niedzielę modlili się w kościołach. Z wiernymi zginęli księża, zakonnicy i siostry zakonne oraz sprofanowano i spalono wiele kościołów. W rocznicę tych wydarzeń będzie odprawiona Msza święta w Katedrze w środę 10 lipca o godz.18.00. Po Mszy świętej wyruszy pod Pomnik Katyński na Cmentarzu Partyzanckim milczący marsz pamięci ofiar ludobójstwa. Zapraszamy.
 2. W sobotę 13 lipca na Placu NMP przed Bazyliką katedralną w godzinach od 11:30 do 17:30 odbędzie się Wielka Modlitwa Różańcowa jako akt sprzeciwu tak zwanemu „marszowi równości” środowisk lgbt. Na modlitwę zapraszamy razem ze wszystkimi Wspólnotami modlitewnymi parafii kieleckich.
 3. W sobotę 13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się odmówieniem różańca o godz.17.30, a zakończy się procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz.18.00.
 4. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 27 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń; zapraszamy, zapisy w zakrystii.
 5. Przypominamy, że od dzisiaj do 25 sierpnia, w niedziele o godz.16.30 nie ma Mszy świętej; pozostałe Msze święte są bez zmian.
 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek św. Jana z Dukli, w czwartek Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek św. Brunona z Kwerfurtu, w sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 7. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątani świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku nr 4 z klatki XI i XII.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu czerwcu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Krystyna Gola, Danuta Cedzyńska, Barbara Pinda, Idalia Tamborowska – polecajmy je miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Sercami waszymi niech rządzi Chrystusowy pokój” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione