post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 8.07.2018 r.

XIV Niedziela Zwykła 

 1. W piątek 13 lipca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się odmówieniem różańca o godz.17.30, a zakończy się procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz.18.00.
 2. W sobotę 21 lipca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza o godz.12.00. Wyjazd z placu kościelnego o godz.10.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Chętnych prosimy o zgłaszanie się po Mszy świętych w zakrystii.
 3. W dniach od 20 do 23 sierpnia odbędzie się Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Pielgrzymi wyjadą z Kielc z parafii św. Maksymiliana Kolbego, przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów do Częstochowy. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Zgłoszenia do 10 sierpnia; szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu z racji Roku świętego Stanisława Kostki w dniach od 14 do  22 sierpnia. Przewodnikiem będzie nasz Ks. Józef. Chętnych prosimy o zapisywanie się po Mszy świętej w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 5. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 28 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń; zapraszamy, zapisy w zakrystii.
 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w środę Św. Benedykta, opata, patrona Europy, w czwartek św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa-męczennika, w piątek świętych Andrzeja Świerada i Benedykta.
 7. Przypominamy, że do 26 sierpnia, w niedziele o godz.16.30 nie ma Mszy świętej; pozostałe Msze święte są bez zmian.
 8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania mieszkańców bloku nr 15 – Barwinek z klatki V i VI oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione