post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 12.08.2018 r.

 

XIX Niedziela Zwykła

 

 1. Jutro, 13 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się odmówieniem różańca o godz.17.30, a zakończy się procesją wokół kościoła, z figurą Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz.18.00.

 

 1. W środę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą w takim porządku jak w każdą niedzielę w okresie wakacji. Poświęcenie zbóż, ziół, owoców i kwiatów będzie na każdej Mszy świętej. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego kapłana, w piątek Św. Jacka.

 

 1. W ramach Pieszej Pielgrzymki jest zorganizowana Grupa pielgrzymów duchowych, którzy przez cały miniony tydzień byli w łączności modlitewnej z pieszymi pielgrzymami. Tych pielgrzymów zapraszamy jeszcze jutro na Apel Jasnogórski do kościoła na godz.20.30.

 

 1. Msza święta w intencji Działkowców i ich Rodzin wraz z poświęceniem plonów z działek będzie odprawiona 15 sierpnia o godz. 11.00 i Bazylice katedralnej, a wystawa plonów na placu kościelnym będzie od godz.8.30.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 22 z I klatki oraz chętnych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

 

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione