post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 15.07.2018 r.

XV Niedziela Zwykła

 

 1. W następną niedzielę 22 lipca Caritas Kielecka organizuje w naszej Parafii zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla Stacjonarnego i Domowego Hospicjum w Kielcach. Zbiórka odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii Pola Nadziei. Będziemy mogli przez dobrowolne ofiary pomóc w zakupie sprzętu medycznego potrzebnego osobom ciężko chorym w Hospicjum. W Hospicjum stale przebywa 27 osób, a opieką domową na terenie powiatu kieleckiego objętych jest ponad stu chorych. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.
 2. Przypominamy, że w najbliższą sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd z placu kościelnego o godz.10.00.
 3. W dniach od 20 do 23 sierpnia odbędzie się Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Zgłoszenia do 10 sierpnia.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu w dniach od 14 do 22 sierpnia. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Józefa.
 5. Przypominamy, że do 26 sierpnia, w niedziele o godz.16.30 nie ma Mszy świętej; pozostałe Msze święte są bez zmian.
 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, w piątek świętego Czesława, kapłana.
 7. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania mieszkańców z Barwinka z bloku nr 15 z klatki VII i VIII oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Zachęcam was, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione