post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.07.2018 r.

XVI Niedziela Zwykła

 

 1. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce naszej Diecezji na Jasną Górę, która rozpocznie się 5 sierpnia Mszą świętą w Wiślicy o godz.18.00. Wyjście na szlak pątniczy będzie 6 sierpnia o godz.6.00. Spotkanie wybierających się na Pieszą Pielgrzymkę będzie w kaplicy w następną niedzielę 29 lipca po Mszy świętej o godz.18.00.
 2. Z racji uroczystości Świętego Krzysztofa patrona kierowców pragniemy, tym wszystkim, którzy nie uczynili tego wcześniej, poświęcić samochody, aby wszystkich szczęśliwie prowadził święty Krzysztof – patron kierowców. Poświęcenie będzie w następną niedzielę po Mszy świętej o godz.13.00.
 3. Dzisiaj Caritas Kielecka organizuje w naszej Parafii zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla Stacjonarnego i Domowego Hospicjum. Będziemy mogli przez dobrowolne ofiary pomóc w zakupie sprzętu medycznego potrzebnego osobom ciężko chorym w Hospicjum. Hospicjum swą opieką stacjonarną i domową obejmuje ponad 130 osób. Wychodząc z kościoła spotkamy wolontariuszy Caritas z puszkami. W miarę możliwości włączmy się w zbiórkę funduszy i tym samym okażmy naszą solidarność z osobami chorymi. Możemy również na ten cel składać ofiary do wystawionych puszek pod chórem i przy bocznym ołtarzu. W imieniu osób, które korzystają z tej pomocy serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj pod patronatem Ks. Biskupa Ordynariusza organizowany jest Ogólnopolski Misyjny Festyn Św. Krzysztofa, który odbędzie się przy Bazylice Katedralnej. Inauguruje on obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa i Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy. Zapraszamy na inaugurację Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa do Bazyliki Katedralnej na Mszę Świętą na godz.16.00 oraz na Misyjny Festyn, gdzie przygotowane zostało wiele atrakcji dla uczestników. Program podany jest na tablicach ogłoszeń.
 5. W dniach od 28 do 29 lipca w naszym mieście odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej pod patronatem Księdza Biskupa Ordynariusza. W ramach obchodów odbędzie się między innymi konkurs muzyczny, uwielbienie na kieleckim Rynku i koncert w Amfiteatrze na Kadzielni. Program na tablicy ogłoszeń.
 6. W dniach od 19 do 30 lipca w Kielcach trwa obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod hasłem „Kielce miasto na skale”. W obozie uczestniczy 850 stypendystów. Są to uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz wolontariusze, którzy z kolei są stypendystami-studentami. Organizowane od osiemnastu lat obozy mają na celu integrację środowiska Fundacji oraz formację duchową jej członków. Stypendyści podczas trwania obozu w dzisiejszą niedzielę odwiedzają parafie miasta, w którym aktualnie przebywają. Jest to szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierają Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Dzień Papieski. Z tej racji dzisiaj w naszej Parafii gościmy przedstawicieli stypendystów Fundacji wraz z Księdzem Pawłem, który, który głosi Słowo Boże. Przed błogosławieństwem kilka słów skieruje również do nas przedstawiciel obecnych stypendystów.
 7. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek blok nr 7 z klatki III i IV oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie,..”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione