post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.07.2020 r.

XVII Niedziela Zwykła

 1. Zbliża się miesiąc sierpień, w którym modlimy się szczególnie o trzeźwość naszych rodzin i naszego Narodu. Statystyki dowodzą, iż Polacy piją coraz więcej alkoholu, co ma wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia oraz relacji społecznych i życia zawodowego. Powszechne są zwyczaje narodowe i rodzinne, które kultywują częste używanie alkoholu jako wyraz dobrego świętowania i udanej zabawy. W ciągu roku, przez sprzedawany alkohol umiera kilkanaście tysięcy Polaków. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu w intencjach nas samych i osób nam bliskich. W Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Biskupi zachęcają, aby tegoroczny sierpień – miesiąc abstynencji – przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi.
 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie w środę św. Marty, w piątek Św. Ignacego Loyoli, prezbitera.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca 1 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, które będzie po Mszy świętej o godz.7.00.
 4. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy świętej o godz. 13.00 z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa patrona kierowców będzie poświęcenie samochodów i inne pojazdów, aby szczęśliwie prowadził nas święty Krzysztof.
 5. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Równocześnie na czas wakacji i urlopów wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego i dobrego odpoczynku.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione