post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 29.07.2018 r.

XVII Niedziela Zwykła

 

 1. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, by doświadczyć Bożej Miłości i opieki Matki Bożej Częstochowskiej we wspólnocie pielgrzymiej. Rozpoczęcie – 5 sierpnia Mszą świętą w Wiślicy o godz.18.00. Wyjście na szlak pątniczy będzie 6 sierpnia o godz.6.00.
 2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz.18.00 w kaplicy będzie spotkanie organizacyjne dla tych, którzy wybierają się na Pieszą Pielgrzymkę,
 3. W ramach Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymki jest organizowana Grupa dla tzw. pielgrzymów duchowych, którzy nie mogą wędrować na Jasną Górę a chcą być w łączności modlitewnej z Pielgrzymami. Zapisy – po Mszy świętej w zakrystii. Tych pielgrzymów zapraszamy od 6 do 12 sierpnia na Apel Jasnogórski do kościoła na godz.20.30. Po odmówieniu cząstki różańca o godz.21.00 zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami na szlaku pątniczym. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami naszej Diecezji.
 4. W tym tygodniu 3.08. przypada I piątek miesiąca. Msze święte będą o godz.7.00 i godz.18.00. Spowiedź od godz.6.45 do 7.30 i od godz.17.30 – zapraszamy. Chorych księża będą odwiedzać od godz.9.00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na godz.7.00 na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i zmianę tajemnic różańcowych.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: we wtorek Św. Ignacego Loyoli, prezbitera, w środę Św. Alfonsa, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę Św. Marii Jana Vianneya, prezbitera.
 7. Przypominamy, że dzisiaj około 13.50 będzie poświęcenie samochodów.
 8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 9. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania mieszkańców z Barwinka z bloku nr 15 z klatki IX i X oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Zachęcam was…, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością…” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione