post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2.08.2020 r.

XVIII Niedziela Zwykła

 

 1. Z hasłem „Oto wielka tajemnica wiary” z diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej, Uśmiechniętej Madonny w Wiślicy, wyruszy 39. Kielecka Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przypominamy, że związku z pandemią koronawirusa pielgrzymka przejdzie w formie sztafety. Trzynaście grup będzie szło etapami, bez noclegów. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia z Wiślicy, skąd pierwsza grupa uda się do Buska-Zdroju. Na miejscu będzie Msza święta o godz.12.00, po której na szlak wyjdzie kolejna grupa. Taki schemat pielgrzymowania został przyjęty na każdy dzień. Zapraszamy zatem do łączności z pielgrzymami w czasie trwania Pielgrzymki od 6 do 13 sierpnia przez uczestnictwo we Mszy świętej o godz.12.00 w naszym kościele i do adoracji Najświętszego Sakramentu, gdyż o tej godzinie codziennie na szlaku pielgrzymim będzie sprawowana Najświętsza Eucharystia. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę szczególnie tych, którzy w minionych latach osobiście pielgrzymowali do Częstochowy, by w ten sposób stać się pielgrzymami duchowymi na Jasną Górę.
 2. W czwartek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Na Mszy świętej o godz.7.00, 12.00 i 18.00 będziemy się modlić o upodobnienie się do Chrystusa i przemianę naszych serc.
 3. W tym tygodniu 7 sierpnia przypada I piątek miesiąca. Msze święte będą o godz.7.00, 12.00 i 18.00. Spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą świętą i w czasie Mszy świętej. Zapraszamy szczególnie wszystkich czcicieli Serca Jezusowego
 4. Prosimy wszystkich o złożenie ofiar w kopertach w następną niedzielę na wykonane w kościele cyfrowe nagłośnienie. Musimy bowiem regulować kolejne faktury wystawiane przez firmę, która założyła nagłośnienie i która ze względu na epidemię koronawirusa zgodziła się rozłożyć płatności w czasie. Liczę jak zawsze na zrozumienie naszych wspólnych potrzeb i bardzo proszę o złożenie ofiar na ten cel.
 5. Bardzo prosimy wszystkich o stosowanie się do obowiązującego Rozporządzenia Ministra Zdrowia o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą w czasie nabożeństw w kościele w trosce o zdrowie naszych bliźnich. Taka postawa jest wyrazem realizowania przykazania miłości bliźniego.
 6. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Równocześnie na czas wakacji i urlopów wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłego i dobrego odpoczynku.

 1. W miesiącu lipcu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Grażyna Górlicka, Stanisława Tomaszewska, Feliks Relidzyński, Mirosław Majewski, Wanda Markiewicz, Ryszard Sałaj, Izabela Lisowska, Jarosław Dziwoń, – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii:Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione