post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 5.08.2018 r.

XVIII Niedziela Zwykła

 

 1. Jutro 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Na Mszy świętej o godz.7.00 i 18.00 będziemy się modlić o upodobnienie się do Chrystusa i przemianę naszych serc.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę wspomnienie Św. Dominika, prezbitera, w czwartek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w piątek Święto Św. Wawrzyńca, diakona męczennika, w sobotę wspomnienie Św. Klary, dziewicy.
 3. W środę 8 sierpnia o godz.14.00 zapraszamy do zgromadzenia się na Kawecczyźnie, aby powitać pielgrzymów zdążających na Jasną Górę i wspólnie modlić się z nimi. O godz.15.30 na Placu Jana Pawła II będzie Msza święta pod przewodnictwem księży biskupów. Na nocleg w naszej Parafii przyjdą pielgrzymi z grupy biało-czerwonej, którzy udadzą się do swoich domów. Na godz.20.30 zapraszamy na Apel Maryjny razem z pielgrzymami.
 4. W ramach Pieszej Pielgrzymki jest organizowana Grupa pielgrzymów duchowych, którzy chcą być w łączności modlitewnej z pielgrzymami. Tych pielgrzymów zapraszamy od jutra do niedzieli na Apel Jasnogórski do kościoła na godz.20.30.
 5. Przypominamy, że wyjazd pielgrzymów do Wiślicy jest dzisiaj o godz.15.15 z placu kościelnego.
 6. Zachęcamy wszystkich, aby w sposób szczególny miesiąc sierpień był w naszym życiu czasem trzeźwości oraz modlitwy o trzeźwość naszych rodzin.
 7. W piątek 10 sierpnia nasza Parafia będzie gościć członków Ruchu Światło Życie z Łodzi, którzy będą modlić się w naszym kościele i poznawać duchowość Św. Stanisława BM. O godz.11.00 będzie sprawowana Msza święta, na którą zapraszamy wszystkich chętnych.
 8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania mieszkańców z Barwinka z bloku nr 15 z klatki XI oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu lipcu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Teresa Kamińska, Bronisław Mochocki, Stanisław Cieślak, Monika Bojarska – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione