post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 25.08.2019 r.

XXI Niedziela Zwykła

 

 1. Jutro, w poniedziałek 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej racji zapraszamy na Mszę świętą na godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy świętej zawierzymy siebie, nasze rodziny i naszą Ojczyznę Matce Bożej odnawiając Jasnogórskie Śluby naszego Narodu. Zachęcamy również do indywidualnego wyjazdu na Jasną Górę. Msza święta na Szczycie Jasnogórskim będzie o godz.11.00.
 2. Informujemy, że od następnej niedzieli tj. od 1 września będzie Msza święta o godz.16.30, której nie było w okresie wakacji.
 3. Zachęcamy do wyjazdu na Jasną Górę na nocne czuwanie naszego dekanatu i naszej Parafii, które będzie z 4/5 września, czyli z środy na czwartek. Chętnych prosimy o zgłaszanie się po Mszy świętej w zakrystii. Wyjazd autokarem będzie z placu kościelnego w środę 4.09. o godz.17.00.
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 5. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 5 z klatki XIII.
 6. Przypominamy, że uczniowie klas ósmych, którzy chcą przystąpić do Bierzmowania, mogą jeszcze dzisiaj wpisać na listę kandydatów w zakrystii.
 7. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Ksiądz Zenon Mierzwa i Ksiądz Grzegorz Stachura zostali przeniesieni z naszej parafii. Dziękujemy Księżom za ich ofiarną pracę duszpastersko-katechetyczną i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej w dalszej kapłańskiej posłudze.

Równocześnie do naszej parafii zostali skierowani Ksiądz wikariusz Robert Teter i Ksiądz wikariusz Piotr Wojtasiński. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej w posłudze duszpastersko-katechetycznej w naszej parafii, z zapewnieniem o modlitwie: Szczęść Boże!

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Ja jestem drogą i prawdą,
i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”
na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione