post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.08.2018 r.

XXI Niedziela Zwykła

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

 

 1. Dzień 1 września Papież Franciszek ustanowił Światowym Dniem Modlitw o Ochronę Stworzenia. Ojciec Święty wezwał, aby ten dzień był dla każdego wierzącego okazją do dziękowania Bogu za wspaniałe dzieło, stworzenia, które powierzył naszej trosce oraz do przyzywania Jego pomocy w ochronie świata przyrody.
 2. 1 września odbędzie się II Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Jasną Górę. Zachęcamy do indywidualnego wyjazdu.
 3. Informujemy, że od następnej niedzieli tj. od 2 września będzie Msza święta o godz.16.30, której nie było w okresie wakacji.
 4. Zachęcamy do wyjazdu na Jasną Górę na nocne czuwanie naszego dekanatu i naszej Parafii, które będzie z 4/5 września, czyli z wtorku na środę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się po Mszy świętej w zakrystii. Wyjazd autokarem będzie z placu kościelnego we wtorek 4 września o godz.17.00.
 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, w środę męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 6. Dzisiaj przypada 55 rocznica śmierci Ks. Biskupa Czesława Kaczmarka i 80 rocznica Jego ingresu do Katedry Kieleckiej. Mszę świętą o godz.18.00 w Bazylice Katedralnej odprawi Ks. Biskup Ordynariusz. Zachęcamy do udziału.
 7. Zgodnie z Komunikatem Księdza Biskupa Ordynariusza z zeszłej niedzieli prosimy o składanie ofiar na organizację misyjnego obozu dla dzieci z rejonów intensywnych walk w Syrii. Ofiary możemy składać do puszek wystawionych pod chórem i przy bocznym ołtarzu.
 8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania mieszkańców z Barwinka z bloku nr 23 z I klatki oraz chętnych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Tyś wielką chlubą naszego narodu”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione