post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 1.09.2019 r.

XXII  Niedziela Zwykła

 

 1. Na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego (kanon 1248), od września wprowadzamy w sobotę Mszę świętą odprawianą z formularza niedzielnego, z kazaniem. Każdy, kto nie będzie mógł uczestniczyć we Mszy świętej w niedzielę, może uczynić zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy świętej w sobotę o godz.18.00.
 2. Z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego zapraszamy jutro (2.09.) na Mszę świętą na godz.18.00. Modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Z tej racji zapraszamy do spowiedzi od godz.17.30. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas zerowych i pierwszych oraz chętnych będzie w następną niedzielę (8.09.) na Mszy świętej o godz.11.30.
 3. U początku nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do angażowania się w życie Parafii poprzez udział w wybranych wspólnotach modlitewno-ewangelizacyjnych. Są wśród nich grupy muzyczne dzieci, młodzieży i chór dorosłych, ministrancka służba przy ołtarzu, jak również misyjne koło dzieci i młodzieży. Szczególną grupę wspólnot tworzą wspólnoty zgłębiania Słowa Bożego, to jest Ruch Światło Życie młodzieży, dorosłych oraz rodzin. W Parafii funkcjonują też modlitewne grupy: Koła Różańcowe i Apostolat Maryjny, które szczególnie zawierzają się wstawiennictwu Maryi. Pragniemy, by powstały w naszej Parafii wspólnoty nakierowane na służbę bliźnim, to jest Parafialne Koło Caritas oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, którego zadaniem jest służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Staramy się także by powstała Grupa Anonimowych Alkoholików, jako wspólnota kobiet i mężczyzn dzielących się doświadczeniem i nadzieją w rozwiązaniu problemów alkoholowych i wyzdrowieniem z alkoholizmu. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca (5.09.) po Mszy świętej o godz.18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach o powołania do służby Bożej.
 5. W pierwszy piątek miesiąca (6.09.) Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy od godz.6.30 do 7.30 i od godz.15.30. Zachęcamy do odprawienia pierwszych piątków miesiąca dorosłych oraz szczególnie dzieci klas czwartych i klas ósmych.
 6. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w piątek na godz.15.20. Przed spowiedzią będzie spotkanie informacyjne, na którym podamy sposób przygotowania do Bierzmowania i podział na grupy.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca (7.09.) zapraszamy Koła Różańcowe na Mszę świętą na godz.7.00 i na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
 8. W niedzielę 8 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Wiślicy. O godz.12.00 będzie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Plan – na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do indywidualnego wyjazdu.
 9. Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w następną niedzielę 8 września na Mszę świętą na godz.10.00. Po Mszy świętej będzie spotkanie formacyjne.
 10. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców zapraszamy w następną niedzielę 8 września na godz.16.00 na spotkanie formacyjne i Mszę świętą. Przypominamy, że I Komunia święta będzie w naszej parafii w niedzielę 17 maja o godz.13.00.
 11. Przypominamy, że wyjazd na Jasną Górę na nocne czuwanie będzie w środę z placu kościelnego o godz.17.00. Są wolne miejsca. Zapraszamy.
 12. Organizujemy Pielgrzymkę autokarową na modlitwę „Polska pod Krzyżem”, która będzie 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego we Włocławku na lotnisku Kruszyn. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się po Mszy świętej w zakrystii.
 13. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli jest Msza święta o godz.16.30, której nie było w okresie wakacji.
 14. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 6 z klatki I i II.
  Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 15. W miesiącu sierpniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Feliksa Stasiek, Henryk Armata, Henryk Pańszczyk, Teresa Zajączkowska, Edmund Soboń, Marianna Tomaszewska – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Rozważając Słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Liturgii: „Uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione