post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2.09.2018 r.

XXII Niedziela Zwykła

 1. Jutro /3 września/ zapraszamy na Mszę świętą na godz.18.00 z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla uczniów, rodziców i nauczycieli, aby wszyscy nowe obowiązki podjęli w jedności z Chrystusem naszym Nauczycielem. Z tej racji zapraszamy również do spowiedzi wszystkich uczniów od godz.17.30.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas zerowych i pierwszych oraz chętnych będzie w następną niedzielę na Mszy świętej o godz.11.30.

 1. Z racji rozpoczynającego się nowego Roku szkolnego życzymy dzieciom i młodzieży obfitych Bożych darów, a rodzicom i nauczycielom zapatrzenia się w Chrystusa Jedynego naszego Nauczyciela.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy od godz.6.45 do 7.30 i od godz.15.30. Zachęcamy do odprawienia pierwszych piątków miesiąca.
 3. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w piątek na godz.15.20. Przed spowiedzią będzie kilkuminutowe spotkanie.
 4. W następną niedzielę 9 września o godz.15.45 będzie spotkanie formacyjne Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Na spotkaniu zostanie podany sposób przygotowania do Bierzmowania i podział na grupy.
 5. W sobotę 8 września, w ramach obchodów Wielkiego Odpustu Wiślickiego przeżywanego od wielu lat w Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Wiślicy. O godz.12.30 będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Szczegółowy plan – na tablicy ogłoszeń. Organizujemy wyjazd autokarem lub busem. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
 6. W następną niedzielę 9 września zapraszamy dzieci klas III na Mszę świętą na godz.11.30. Po Mszy świętej będzie spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, na którym omówimy sposób przygotowania dzieci do I Komunii świętej. Przypominamy, że I Komunia święta będzie w naszej parafii w niedzielę 19 maja o godz.13.00.
 7. Przypominamy, że wyjazd na Jasną Górę na nocne czuwanie będzie we wtorek z placu kościelnego o godz.17.00.
 8. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę autokarową do Warszawy w dniu 15 września. W Programie m.in. Msza święta w kościele NMP u Sióstr Wizytek, Muzeum Katyńskie, Łazienki. Wyjazd o godz.6.00 z placu kościelnego. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
 9. Zapraszamy na Diecezjalną pielgrzymkę do Rzymu na Rok św. Stanisława Kostki w dniach od 12 do 20 października, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Szczegółowe informacje w zakrystii u Ks. Józefa.
 10. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli jest Msza święta o godz.16.30, której nie było w okresie wakacji.
 11. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 23 z kl. II oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu sierpniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Kołodziej, Tadeusz Śladkowski, Kacper Biesaga, Marian Baran, Katarzyna Milewska, Marian Sołtys – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii:Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione