post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 8.09.2019 r.

XXIII  Niedziela  Zwykła

 

 1. Przypominamy, że na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego (kanon 1248), od minionej soboty odprawiamy w naszym kościele Mszę świętą o godz.18.00 z formularza niedzielnego, z kazaniem. Każdy, kto nie będzie mógł uczestniczyć we Mszy świętej w niedzielę, może wypełnić ten obowiązek przez uczestnictwo we Mszy świętej w sobotę o godz.18.00.

 

 1. W piątek przypada druga rocznica śmierci Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Z tej racji w intencji Księdza Biskupa będzie Msza święta w Bazylice Katedralnej o godz.9.00. U nas w kościele będzie też Msza święta w tej intencji o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W piątek 13 września zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy odmówieniem różańca o godz.17.30. Po Mszy świętej o godz.18.00 będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. Przypominamy, że organizujemy pielgrzymkę autokarową na modlitwę „Polska pod Krzyżem”, która będzie 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego we Włocławku na lotnisku Kruszyn. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Wyjazd z placu kościelnego w sobotę o godz.5.30.

 

 1. W sobotę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego módlmy byśmy z Bożą pomocą dźwigali nasz codzienny krzyż i szli drogą miłości na wzór Jezusa Chrystusa, który umarł za nas na krzyżu. Włączając się w modlitwę naszych Rodaków zebranych pod krzyżem na Lotnisku w Kruszynie zapraszamy w tym dniu na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej które będzie w naszym kościele po Mszy świętej o godz.18.00.

 

 1. W sobotę 14.09. odbędzie się Rodzinny Rajd Pieszy „Kielce znane i nieznane”. Zbiórka o godz. 9.30 na placu Św. Jana Pawła II. Trasa prowadzić będzie na Bukówkę ulicami miasta, przez historyczne miejsca związane z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

 

 1. Diecezjalny Dzień Ministranta odbędzie się w sobotę 21 września w Podzamczu koło Chęcin. Rozpoczęcie Mszą świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa o godz.10.00. Zapraszamy do udziału ministrantów. Prosimy chętnych o zgłaszanie się w zakrystii do Księdza Opiekuna ministrantów.

 

 1. W dniach 21 i 22 września będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zachęcamy rodziny do indywidualnego wyjazdu.

 

 1. W sobotę 28 września odbędzie się Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski. Organizujemy wyjazd autokarem na miejsce zbiórki, skąd przejdziemy na Święty Krzyż, na którym pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy świętej o godz.15.00. Zapraszamy młodzież i dorosłych. Wyjazd z placu kościelnego o godz.8.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się po Mszy świętej w zakrystii.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj na Mszy świętej o godz.10.00 jest spotkanie formacyjne Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

 

 1. Przypominamy również, że dzisiaj o godz.16.00 jest spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

 

 1. Przypominamy, że poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci będzie dzisiaj na Mszy świętej o godz.11.30.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 6 z klatki III i IV.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami!”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione