post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 9.09.2018 r.

XXIII Niedziela  Zwykła

 

 1. W czwartek przypada pierwsza rocznica śmierci Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Z tej racji w intencji Księdza Biskupa będzie Msza święta w Bazylice Katedralnej o godz.18.00. U nas w kościele będzie też Msza święta w tej intencji o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Również w czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy odmówieniem różańca o godz.17.30. Po Mszy świętej o godz.18.00 będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 3. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Módlmy się byśmy z Bożą pomocą dźwigali nasz codzienny krzyż i szli drogą miłości na wzór Jezusa Chrystusa, który umarł za nas na krzyżu.
 4. W sobotę odbędzie się Rodzinny Rajd Pieszy „Kielce znane i nieznane”. Zbiórka o godz. 9.30 na placu Św. Jana Pawła II. Trasa prowadzić będzie ulicami miasta, przez historyczne miejsca związane z walką o Niepodległość naszej Ojczyzny. Po drodze będzie modlitwa za nasze rodziny.
 5. W sobotę 22 września odbędzie się Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski. Organizujemy wyjazd autokarem na miejsce zbiórki, skąd przejdziemy na Święty Krzyż, na którym pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy świętej o godz.15.00. Zapraszamy młodzież i dorosłych. Wyjazd z placu kościelnego o godz.8.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się po Mszy świętej w zakrystii.
 6. Również w tym dniu odbędzie się Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż, która wyruszy z Placu Jana Pawła II o godz.10.00. Zbiórka o godz.9.00. Na Świętym Krzyżu wraz z uczestnikami Rajdu Pielgrzymkowego będzie Msza Święta o godz.15.00. Po zakończeniu uroczystości istnieje możliwość powrotu do Kielc autokarem. Serdecznie zapraszamy.
 7. W dniach 22 i 23 września będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zachęcamy do indywidualnego rodzinnego wyjazdu.
 8. Diecezjalny Dzień Ministranta odbędzie się w sobotę 29 września w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych ul. Wojska Polskiego 300. Rozpoczęcie o godz.9.30. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz.10.00. Zapraszamy do udziału ministrantów. Prosimy chętnych o kontakt z księdzem Opiekunem w zakrystii.

Szczegółowe informacje o tych pielgrzymkach są na tablicach ogłoszeń.

 1. Zapraszamy na Diecezjalną pielgrzymkę do Rzymu z racji Rok świętego Stanisława Kostki w dniach od 12 do 20 października, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz.11.30 jest spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej. Dzieci przychodzą z rodzicami.
 3. Dzisiaj o godz.15.45 będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania z trzecich klas gimnazjum i z ósmych klas szkoły podstawowej. Kandydaci przychodzą z rodzicami. Na spotkaniu zostanie podany podział na Grupy.
 4. Prosimy dzieci, młodzież i dorosłych o zgłaszanie się do zespołów muzycznych, które prowadzi Ks. Józef. Spotkania zespołów są w następującym porządku: Chór-środa godz.19.15, Schola dziecięca – czwartek godz.17.00, Schola młodzieżowa- piątek- godz.19.15. Zapraszamy.
 5. Przypominamy, że poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci będzie dzisiaj na Mszy świętej o godz.11.30.
 6. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 24 z kl. I oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione