post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 12.09.2021r.

XXIV Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj o godz.12.00 odbędzie się uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczystości będzie przewodniczył kardynał Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Prymas Tysiąclecia to jedna z najważniejszych postaci w historii Kościoła w Polsce i Kościoła Powszechnego XX wieku. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości przez środki masowego przekazu wypraszając jego wstawiennictwa.
 2. Kuria Diecezjalna zaprasza do udziału w Pielgrzymce Rowerowej do najstarszego polskiego Sanktuarium na Święty Krzyż pod patronatem i z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 18 września; zbiórka na placu Św. Jana Pawła II przy Katedrze o godz.9.00. Po Mszy Świętej będzie możliwość powrotu do Kielc autokarem. Zapisy prowadzi Caritas Diecezjalna na placu Najświętszej Maryi Panny nr 1.
 3. W sobotę 25 września odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż pod hasłem: „Przez Krzyż do chwały„. Msza święta na zakończenie rajdu będzie w Bazylice Świętokrzyskiego Sanktuarium o godz.14.30.Organizujemy wyjazd autokarem na miejsce zbiórki do Huty Nowej, skąd przejdziemy na Święty Krzyż. Zapraszamy młodzież i dorosłych. Wyjazd z placu kościelnego o godz.8.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się po Mszy świętej w zakrystii.
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę święto Świętego Stanisława Kostki, zakonnika patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
 5. Jutro, 13 września zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się odmówieniem różańca o godz.17.30, a zakończy się procesją wokół kościoła, z figurą Matki Bożej Fatimskiej po Mszy świętej o godz.18.00.
 6. Inauguracyjne spotkanie formacyjne wszystkich Wspólnot wraz z kapłanami będzie w czwartek 16 września na Mszy świętej o godz.18.00. Zapraszamy dotychczasowych członków wspólnot oraz tych, którzy chcą się włączyć we wspólnoty parafialne.
 7. We wtorek na Mszę świętą na godz.18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów oraz chłopców, którzy chcą być ministrantami. Po Mszy świętej będzie spotkanie z opiekunem Księdzem Danielem.
 8. W czwartek na godz.19.00 zapraszamy dzieci i młodzież grające na instrumentach i śpiewające, które chcą należeć do scholki parafialnej. Spotkanie z opiekunem Księdzem Danielem będzie w salce w kaplicy.
 9. Wszystkich, którzy pragną poznawać Biblię, w tym osoby z Kręgu Biblijnego, zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek na godz.19.00 do kaplicy. Natomiast tych, którzy praną pogłębić swoją religijną formację intelektualną, zapraszamy na katechezę dla dorosłych w najbliższą sobotę na godz.19.00 do kaplicy.
 10. W ramach diecezjalnej modlitwy o powołania w naszej parafii, Wspólnota Róż Różańca Świętego prowadzi całodzienne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Czuwanie rozpocznie się w sobotę 18 września po Mszy świętej o godz.7.00, a zakończy się w Mszą świętą o godz.18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, która będzie w kaplicy.
 11. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania, który będzie trwał w naszej Ojczyźnie do 18 września. Módlmy się za rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów oraz za dzieci i młodzież prosząc dla nich o błogosławieństwo Boże i dalszą opiekę Matki Bożej.
 12. Przypominamy, że dzisiaj na Mszy świętej o godz.16.00 jest spotkanie formacyjne Kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.
 13. Jutro przypada czwarta rocznica śmierci Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Msza święta będzie w tej intencji o godz.18.00. W duchu wdzięczności za jego posługę biskupią w naszej Diecezji polecajmy miłosiernemu Bogu zmarłego księdza biskupa.
 14. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione