post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 16.09.2018 r.

XXIV Niedziela Zwykła

 1. We wtorek 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby na wzór Św. Stanisława wzrastali w świętości i wierności swemu powołaniu.
 2. W tym dniu w Hali Legionów o godz.9.30 rozpocznie się spotkanie dla dzieci pt.: „Kochane Pierwszaki”. Podczas uroczystości Ksiądz Biskup Marian Florczyk pobłogosławi dzieci i poświęci tornistry. Następnie dzieci wezmą udział w występach artystycznych, zabawach, konkursach związanych z profilaktyką i bezpieczeństwem dzieci na drodze. W spotkaniu wezmą udział dzieci z I klas szkół podstawowych ze swoimi wychowawcami i katechetami.
 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim prezbitera, Pawła Chong i Towarzyszy, a w piątek Święto-świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 4. Inauguracyjne spotkanie formacyjne wszystkich Wspólnot wraz z kapłanami będzie w piątek 21 września na Mszy świętej o godz.18.00 ze śpiewem Zespołów muzycznych. Zapraszamy dotychczasowych członków wspólnot oraz tych, którzy chcą się włączyć we wspólnoty parafialne.
 5. W nocy z 21 na 22 września odbędzie się międzydiecezjalne czuwanie Akcji Katolickiej w sanktuarium na Świętym Krzyżu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych. Początek o godz.20.00; program na tablicy ogłoszeń.
 6. Przypominamy, że w sobotę 22 września będzie się Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski. Wyjazd z placu kościelnego o godz.8.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Również w tym dniu odbędzie się Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż, która wyruszy z Placu Jana Pawła II o godz.10.00.
 7. Prosimy o złożenie ofiar w kopertach w następną niedzielę na kontynuację prac przy budowanej plebanii parafialnej. W ostatnim czasie zakończyliśmy murowanie szczytów dachowych wraz z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi, wykonaliśmy więźbę dachową wraz z zafoliowaniem i przybiciem łat. Teraz planujemy przystąpić do przykrycia blachą dachu. Wiemy, że z tymi pracami wiążą się duże wydatki, dlatego, dziękując za Waszą dotychczasową ofiarność, prosimy wszystkich o wsparcie dalszych prac.
 8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 24 z kl. II oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, … niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione