post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21.10.2018 r.

XXIX Niedziela  Zwykła

 

 1. Światowy Dzień Misyjny, który dzisiaj obchodzimy jest wezwaniem do odnowienia zaangażowania w głoszenie Ewangelii przez udzielenie misjonarzom i Młodym Kościołom na świecie różnorodnego wsparcia, szczególnie przez modlitwę i pomoc materialną. Ofiary złożone w tym dniu na tacę we wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Ofiary możemy również składać do puszek znajdujących się pod chórem i przy bocznym ołtarzu. Ofiary będą też zbierać dzieci z Koła misyjnego i ministranci przed kościołem. Z tych środków wspierane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych. Obecnie na misjach posługuje siedmiu misjonarzy z diecezji kieleckiej. Pracują oni w następujących krajach: Jamajka, Wybrzeże Kości Słoniowej, Brazylia, Peru i Kazachstan. Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny podczas którego polecamy Bogu pracę misjonarzy i misjonarek na całym świecie.
 2. Jutro 22 października, przypada wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II, który w tym dniu 40 lat temu, w 1978 r. rozpoczął swój pontyfikat. Polecajmy się Jego wstawiennictwu wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej. Po Mszy świętej porannej i wieczornej będzie ucałowanie relikwii świętego Jana Pawła II.
 3. Zbliża się miesiąc listopad. Jak co roku możemy prosić o modlitwę za zmarłych w tzw. wypominkach jednorazowych, które czytamy przez cały listopad w dni powszednie od godz.17.40. Wpisujemy imiona zmarłych na kartkach, które możemy zabierać z kościoła /wyłożone są na stoliku przy bocznym ołtarzu i pod chórem/. Kartki wypisane wraz z dobrowolnymi ofiarami przynosimy do zakrystii. Możemy także od dzisiaj zamawiać wypominki tzw. roczne i półroczne, które będą czytane w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz.:7.00, 8.30, 10.00 lub 13.00 według prośby zamawiającego.
 4. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe naszej Diecezji, czyli 24-godzinne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo to trwa przez cały miesiąc październik w ustalonej kolejności. Nabożeństwo w naszej Parafii rozpocznie się w tym tygodniu w piątek Mszą Świętą w kościele o godz.18.00. Następnie będzie czuwanie w kaplicy do godz.17.30 w sobotę. Nabożeństwo to będzie poświęcone modlitwie w intencji młodzieży z racji trwającego Synodu oraz w intencji powołań do Służby Bożej i naszych rodzin.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie na godz.17.30.
 6. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę Świętą i przystępujących do Komunii Świętej.
 7. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i wszystkie składane ofiary. Prosimy nadal wszystkich o składanie również ofiar w kopertach na kontynuację prac przy budowanej plebanii. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Ściegiennego oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając słowa z dzisiejszej Liturgii Słowa: „…Trwajmy mocno w wyznawaniu wiary, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione