post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.09.2019 r.

XXV Niedziela  Zwykła

 

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy: jutro wspomnienie Świętego Ojca Pio, w piątek świętego Wincentego a’Paulo, w sobotę Świętego Wacława, męczennika.
 2. W sobotę 28 września o godz.15.00, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, na placach i skrzyżowaniach ulic wielu miast i wiosek spotkają się ludzie, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W Kielcach przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i IX Wieków Kielc (od strony Domu Księży Emerytów) modlitwę poprowadzą Róże Żywego Różańca z Parafii Katedralnej. Na akcję modlitewną „Iskra Bożego Miłosierdzia” zapraszamy również do naszego kościoła w sobotę po Mszy świętej o godz.18.00. Polecimy siebie i cały świat miłosiernemu Bogu odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. Przypominamy że w najbliższą sobotę /28.09./ odbędzie się Pielgrzymkowy Rajd Świętokrzyski. Wyjazd z placu kościelnego o godz.8.00.
 4. W tym dniu odbędzie się również Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż. Rozpoczęcie o godz.9.00. Na Świętym Krzyżu wraz z uczestnikami Rajdu Pielgrzymkowego będzie Msza Święta o godz.15.00. Po zakończeniu uroczystości istnieje możliwość powrotu do Kielc autokarem. Zapisy w Hali Legionów ul. Drogosza. Serdecznie zapraszamy.
 5. W następną niedzielę o godz.16.00 będzie spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej. Dzieci zapraszamy razem z rodzicami. Na spotkaniu zostaną rozdane różańce.
 6. Zwracamy się z prośbą o złożenie ofiar w kopertach w następną niedzielę na kontynuację prac przy budowanej plebanii parafialnej. Jesteśmy w trakcie montażu okien w budynku. Dziękując za dotychczasową ofiarność, prosimy wszystkich o wsparcie dalszych prac.
 7. Dziękujemy wspólnocie Kół Różańcowych naszej Parafii i innym uczestnikom za całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Bóg zapłać za modlitwę w intencjach Kościoła i naszej wspólnoty parafialnej.
 8. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, Ksiądz Józef został mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Jezusa w Sokolnikach koło Lelowa. Gratulujemy objęcia pierwszego probostwa i dziękujemy Księdzu Józefowi za gorliwą pracę duszpastersko-katechetyczną i za ogromne zaangażowanie w liturgię śpiewu w naszej parafii, powołanie chóru parafialnego i zespołów muzycznych dzieci i młodzieży. Od następnej niedzieli Ksiądz Józef podejmie pracę duszpasterską w nowej parafii. Od nas wszystkich na nowe zadania mówimy Księdzu Proboszczowi Szczęść Boże!
 9. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 6 z klatki VII i VIII.
  Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Niech imię Pana będzie błogosławione, teraz i na wieki”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione