post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.09.2018 r.

XXV Niedziela  Zwykła

 

 1. Od wczoraj trwa Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Módlmy się w intencji wszystkich małżeństw i rodzin, szczególnie z naszej parafii, prosząc o opiekę Matki Bożej Częstochowskiej.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie Św. Ojca Pio. 100 lat temu, 20 września 1918 r. Ojciec Pio modląc się w chórze zakonnym przed krzyżem, otrzymał stygmaty –5 ran, które nosił przez 50 lat– na rękach, boku i nogach, które krwawiły szczególnie gdy odprawiał Mszę Świętą. W tym roku przeżywamy również 50-lecie śmierci Ojca Pio, który zmarł 23 września 1968 r. Niech ten jubileusz będzie dla nas zachętą do modlitwy przez jego wstawiennictwo. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek wspomnienie świętego Wincentego a’Paulo, w piątek Świętego Wacława, męczennika, a w sobotę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

 1. W następną niedzielę o godz.15.45 będzie spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej. Dzieci zapraszamy razem z rodzicami. Na spotkaniu zostaną rozdane różańce.

 

 1. Zapraszamy do włączania się do Wspólnot parafialnych działających w naszej parafii oraz do nowopowstających według następującego porządku:

Oaza Dorosłych – spotkania w czwartki o godz.19.30; wspólnota czyta i rozważa Pismo Święte, ten rodzaj czytania Słowa Bożego nazywa się Seminarium Odnowy Wiary; przyjmuje jako swojego patrona Św. Ojca Pio.  

Wspólnota Oazy rodzin, nazywa Domowym Kościołem – do niej należą małżeństwa, które odkrywają dar Sakramentalnego związku we wspólnocie.

Powstająca Oaza młodzieżowa spotkania w soboty o godz.19.00;

Wszystkich chętnych do nowych Wspólnot prosimy o kontakt z ks. Józefem.

Przypominamy, że spotkania zespołów muzycznych są: Chór-środa godz.19.15, Schola dziecięca – czwartek godz.17.00 a młodzieżowa-piątek godz.19.15

 

 1. Koła Różańcowe naszej parafii, zwane też Różą zachęcają do utworzenia kolejnej Róży męskiej i kobiecej, liczącej po 20 osób. Członkowie wspólnoty modlą się codziennie jednym dziesiątkiem różańca zawierzając Bogu: siebie, swoje rodziny i intencje Kościoła wstawiennictwu Matki Bożej. Po Mszy świętej, pod chórem członkowie Koła Różańcowego zapisują do nowych Róż.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary, szczególnie dzisiaj składane w kopertach. Prosimy nadal o składanie ofiar w kopertach na kontynuację prac przy budowanej plebanii parafialnej. Jak wspomniałem w minioną niedzielę aktualnie przygotowujemy się do przykrycia blachą dachu za którą musimy jak najszybciej zapłacić, by można w następnym etapie wykonywać prace wewnątrz budynku. Dziękując za Waszą dotychczasową ofiarność, bardzo proszę wszystkich o wsparcie tych naszych wspólnych prac.

Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 25 z kl. I oraz chętnych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże dzisiejszej Liturgii: „Bóg podtrzymuje całe moje życie”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione