post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 24.09.2017 r. XXV Niedziela Zwykła
1. Zbliża się październik – miesiąc poświęcony rozważaniu tajemnic Różańca Świętego. Owocem odmawiania Modlitwy Różańcowej jest radość ze spełnionych obowiązków i siła do stawiania czoła nieuniknionym trudnościom. Róże Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zaprasza Ksiądz Biskup Ordynariusz na IX Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Bazyliki Katedralnej, w dniu 7 października (sobota). Niech to spotkanie będzie znakiem jedności i miłości oraz przyczyni się do odnowy wiary we wspólnotach rodzinnych i parafialnych. Program spotkania wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
2. Organizowana jest w Polsce modlitwa różańcowa pod hasłem: „Ratuj Różańcem Polskę i Świat”- Różaniec bez granic. Celem tej inicjatywy jest podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane w kościołach stacyjnych, wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Modlitwa ta odbędzie się 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej w pierwszą sobotę miesiąca. O włączenie się w modlitwę proszeni są również ci, którzy nie będą mogli się udać nad granice Polski. Nasza Parafia organizuje jednodniowy wyjazd do kościoła stacyjnego znajdującego się wzdłuż granicy Polski, do kościoła Niepokalanego Serca NMP w Zakopanem na Krzeptówkach. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
3. Dzisiaj odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Módlmy się w intencji wszystkich małżeństw i rodzin, szczególnie z naszej parafii, prosząc o opiekę Matki Bożej Częstochowskiej.
4. W następną niedzielę o godz.15.45 będzie spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej. Dzieci przychodzą z rodzicami. Na spotkaniu zostaną rozdane różańce.
5. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku nr 6 z klatki IX i X oraz chętnych.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
Pouczeni słowami z dzisiejszej Liturgii: „Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają.” na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione