post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 1.10.2017 r. XXVI Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą Różańcową. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym, które będzie codziennie o godz.17.30. Dzieci będą otrzymywały, jak w minionych latach obrazki do wklejania na otrzymany karton.
2. Jutro 2 października w Liturii przypada wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w środę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Zachęcamy do częstego wypraszania wstawiennictwa świętych. Od piątku to jest od wspomnienia Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, po Komunii świętej na każdej Mszy świętej polecamy się wstawiennictwu Archanioła Michała odmawiając modlitwę wzywającą jego pomocy w walce ze złymi duchami.
3. W pierwszy czwartek miesiąca 5 października po Mszy świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych oraz parafialne wspólnoty do wspólnej modlitwy. W tym dniu przypada wspomnienie Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii świętej. Równocześnie, odpowiadając na potrzebę modlitwy adoracyjnej w parafii, poczynając od 5 października, w każdy czwartek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz.18.00 w naszym kościele. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
4. W tym tygodniu 6 października przypada pierwszy piątek miesiąca; Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz.6.40 do 7.30 i od godz.16.00. Zachęcamy do odprawienia pierwszych piątków miesiąca.
5. W pierwszą sobotę miesiąca (7 października) we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej będziemy przeżywać ogólnopolską modlitwę „Różaniec do Granic”. W miesiącu, w którym Kościół kończy obchody stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie cała Polska będzie jednoczyć się w modlitwie różańcowej wzdłuż polskiej granicy, otaczając modlitewnym łańcuchem naszą Ojczyznę. Wiele osób, również z naszej parafii, uda się na granice, by tam się modlić, inni będą się łączyć duchowo, odmawiając różaniec w swoich kościołach parafialnych lub w swoich domach. Wyjazd pielgrzymów z naszej parafii będzie w sobotę z placu kościelnego o godz.5.00 do kościoła stacyjnego w Zakopanem. W naszym kościele, w tym dniu, odmówimy wszystkie cztery części różańca. Pierwszą część Tajemnice Radosne – po Mszy świętej o godz.7.00. O godz.14.00 – Tajemnice Światła i Tajemnice Bolesne. O godz.17.30 odmówimy Tajemnice Chwalebne. Zachęcamy, aby przeżyć w tym dniu czas wdzięczności za łaski, jakie otrzymaliśmy przez wstawiennictwo Maryi i prosić o pokój na świecie i błogosławieństwo Boże dla rodzin oraz wpraszać łaskę nawrócenia dla świata.
6. Przypominamy, że Róże Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej zaprasza Ksiądz Biskup Ordynariusz na Diecezjalną Pielgrzymkę do Bazyliki Katedralnej, w sobotę 7 października. Początek spotkania o godz.9.30; o godz.12.00 – Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Program spotkania wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
7. W sobotę 7 października odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich wykonujących zawody prawnicze do indywidualnego wyjazdu. Początek spotkania o godz.9.30. Program wywieszony na tablicy ogłoszeń.
8. W sobotę 14 października nasz Dekanat Kielce Południe organizuje Pieszą Pielgrzymkę do Matki Bożej Fatimskiej do Dymin. Wyjście pielgrzymów spod naszego kościoła będzie o godz.16.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
9. W następną niedzielę 8 października będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej racji przeprowadzana będzie zbiórka pieniędzy na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. W 2016 roku podczas Dnia Papieskiego w zbiórce na terenie diecezji kieleckiej zebrano 206 tysięcy złotych. W minionym roku szkolnym w naszej diecezji 54 osoby otrzymywały stypendia.
10. Caritas Kielecka prosi o składanie ofiar na dzieła miłosierdzia, w szczególności na wsparcie bezdomnych, starszych i chorych. Ofiary możemy składać dzisiaj do wystawionych puszek pod chórem i przy ołtarzu.
11. W następną niedzielę o godz.16.00 będzie spotkanie kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Uczniowie przychodzą z rodzicami.
12. Przypominamy, że dzisiaj o godz.15.45 będzie spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami.
13. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku nr 6 z klatki XI i XII oraz chętnych. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
14. W miesiącu wrześniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Dariusz Mrowiec i Franciszek Możdżeń – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Rozważając słowa z dzisiejszej Liturgii: „Wspomnij, o Panie, na swe miłosierdzie”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione