post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.09.2021r.

XXVI  Niedziela  Zwykła

 

 1. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą Różańcową. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym, które będzie codziennie o godz.17.30.

 2. W pierwszy piątek miesiąca (1.10.) Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania oraz dzieci klas czwartych. Spowiedź od godz.6.30 do 7.30 i od godz.16.00.

 3. W pierwszą sobotę miesiąca (2.10.) zapraszamy Róże Żywego Różańca na Mszę świętą na godz.7.00 i na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

 4. W sobotę 2 października odbędzie się zakończenie Jubileuszu 850-lecia Bazyliki Katedralnej, połączone z Diecezjalną Pielgrzymką Róż Żywego Różańca. Eucharystii o godz.12.00 będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zapraszamy do udziału.

 5. Spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej będzie w następną niedzielę 3 października o godz.16.00. Dzieci zapraszamy razem z rodzicami. Na spotkaniu zostaną rozdane różańce.

 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w środę Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę Świętych Aniołów Stróżów. Polecajmy się ich wstawiennictwu.

 7. Przychylając się do prośby Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Kuria Diecezjalna zwraca się z prośbą do osób, które jeszcze się nie spisały, aby wypełniły obowiązek udziału w Spisie Powszechnym. Można to uczynić przez Internet lub telefon. Szczegóły, na tablicy ogłoszeń.

 8. Jutro na Mszę świętą na godz.18.00 zapraszamy członków Apostolatu Maryjnego oraz chętnych którzy chcą się włączyć do tej wspólnoty.

 9. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Barwinka z bloku nr 1 z klatki III i IV.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła. Święty Michale…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione