post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 27.09.2020 r.

XXVI  Niedziela  Zwykła

 1. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą Różańcową. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym, które będzie codziennie o godz.17.30.

 2. Równocześnie 1 października- w pierwszy czwartek miesiąca na Nabożeństwie Różańcowym będziemy się modlić o powołania do służby Bożej oraz w intencjach naszych rodzin.

 3. W pierwszy piątek miesiąca (2.10.) Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy od godz.6.30 do 7.30 i od godz.16.00. Zachęcamy do odprawienia pierwszych piątków miesiąca chętnych a szczególnie wszystkich kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania.

 4. W pierwszą sobotę miesiąca (3.10.) zapraszamy Koła Różańcowe na Mszę świętą na godz.7.00 i na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

 5. Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca będzie miała miejsce w sobotę 3 października w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie i będzie przeżywana w sposób duchowy ze względu na pandemię.

 6. Po raz kolejny w Kielcach będzie miała miejsce inicjatywa modlitewna „Męski Różaniec”. W następną niedzielę 4 października po Mszy Świętej godz.18.00, w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny mężczyźni poprowadzą modlitwę różańcową z rozważaniami.

 7. Spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej będzie w następną niedzielę 4 października o godz.16.00. Dzieci zapraszamy razem z rodzicami. Na spotkaniu zostaną rozdane różańce.

 8. Przypominamy, że uczniów klas ósmych, którzy mieszkają na terenie naszej parafii i chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj wraz z rodzicami na spotkanie formacyjno-organizacyjne na godz.16.00. Kandydaci otrzymają Deklaracje uczestnictwa w przygotowaniu.

 9. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: we wtorek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę Św. Hieronima biskupa, w czwartek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek Świętych Aniołów Stróżów.

 10. Przypominamy wszystkim o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą w kościele. Równocześnie przypominamy, że przy ołtarzu Matki Bożej przyjmujemy Komunię świętą na ręce. Pozostałe osoby oczekują na podejście kapłana na kościele.

 11. Katedralna Schola Cantorum prosi o wsparcie projektu Akademii Kielcensis 2021 – międzynarodowych warsztatów śpiewu gregoriańskiego i muzyki dawnej, który ma szansę trafić do budżetu obywatelskiego Miasta Kielce. Głosowanie trwa od 25 września przez 10 dni. Głos poparcia mogą oddawać tylko osoby zameldowane w Kielcach. Szczegóły na tablicy Ogłoszeń

 12. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Barwinka z bloku nr 1 z klatki III i IV.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając słowa z dzisiejszej Liturgii: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami.
”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione