post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 29.09.2019 r.

XXVI Niedziela  Zwykła

 

 1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą Różańcową. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym, które będzie codziennie o godz.17.30. Dzieci będą otrzymywały obrazki do wklejania na otrzymany karton.
 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek Świętego Hieronima kapłana, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek Świętego Franciszka z Asyżu, a w sobotę Świętej Faustyny.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca (3.10.) po Mszy świętej o godz.18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o powołania do służby Bożej i w intencjach naszych rodzin.
 4. W pierwszy piątek miesiąca (4.10.) Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy od godz.6.30 do 7.30 i od godz.15.30. Zachęcamy do odprawienia pierwszych piątków miesiąca.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca (5.10.) zapraszamy Koła Różańcowe na Mszę świętą na godz.7.00 i na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. W tym dniu z racji wspomnienia Świętej Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia, po każdej Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii Świętej.
 6. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Jędrzejowa będzie w sobotę o godz.8.00 z placu kościelnego.
 7. W sobotę 5 października odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich wykonujących zawody prawnicze do indywidualnego wyjazdu. Początek spotkania o godz.9.30.
 8. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, w tym roku będziemy przeżywać konsekrację kościoła, czyli uroczyste poświęcenie wybudowanej świątyni. Konsekracja jest to Boża pieczęć, która potwierdza na zawsze wobec wszystkich, że jest to miejsce, które Pan Bóg szczególnie wybrał jako miejsce spotkania, przebaczenia, jako miejsce, w którym niebo spotyka się z ziemią. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godz.12.00. Konsekracji dokona Ksiądz Biskup Ordynariusz. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy.
 9. Trwają prace związane z montażem okien i drzwi zewnętrznych w domu parafialnym. Prosimy nadal o składanie ofiar w kopertach na kontynuację prac przy plebanii. Dziękujemy równocześnie za ofiary w kopertach składane w dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać!
 10. Podejmując prośby, zgłaszane szczególnie w czasie wizyty duszpasterskiej, o poprawę nagłośnienia w naszym kościele, w minionym tygodniu zamontowaliśmy nowe nagłośnienie cyfrowe. Wcześniej, kilkukrotnie fachowcy poprawiali system naszego nagłośnienia, ale bez oczekiwanego rezultatu, co głównie jest wynikiem dużej kubatury wnętrza naszej świątyni. Aktualnie testujemy nowe nagłośnienie cyfrowe, dlatego widzimy kable rozciągnięte na filarach i na posadzce kościoła.
 11. W następną niedzielę /6.10./ będziemy przeżywać Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć księży profesorów i kleryków naszego Seminarium, którzy będą modlić się z nami o liczne i święte powołania do Służby Bożej. Prosimy o złożenie ofiar na tacę w następną niedzielę na potrzeby naszego Seminarium.
 12. Spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami będzie w następną niedzielę na Mszy świętej o godz.10.00. Uczniowie przychodzą z rodzicami.
 13. Przypominamy, że dzisiaj o godz.16.00 będzie spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami.
 14. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 6 z klatki IX i X.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając słowa z dzisiejszej Liturgii: „Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione