post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 30.09.2018 r.

XXVI Niedziela  Zwykła

 

 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą Różańcową. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym, które będzie codziennie o godz.17.30. Dzieci będą otrzymywały, jak w minionych latach obrazki do wklejania na otrzymany karton.

 

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek Świętego Franciszka z Asyżu, w piątek Świętej Faustyny.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca 4 października po Mszy świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i parafialne wspólnoty do modlitwy.

 

 1. W pierwszy piątek 5 października Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz.6.40 do 7.30 i od godz.15.30. Zachęcamy do odprawienia pierwszych piątków miesiąca. W tym dniu, przypada wspomnienie Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej Apostołki Bożego Miłosierdzia dlatego po każdej Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii Świętej.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz.7.00 zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i zmianę tajemnic różańcowych.

 

 1. Róże Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zaprasza Ksiądz Biskup Ordynariusz na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Włoszczowy, w dniu 6 października (sobota). Organizujemy wyjazd na pielgrzymkę i prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii. Wyjazd z placu kościelnego w sobotę o godz.8.00. Program spotkania wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

 

 1. W sobotę 6 października odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich wykonujących zawody prawnicze do indywidualnego wyjazdu. Początek spotkania o godz.9.30. Program wywieszony na tablicy ogłoszeń.

 

 1. W następną niedzielę /7.10./ będziemy przeżywać Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć księży profesorów i kleryków naszego Seminarium, którzy będą modlić się z nami o liczne i święte powołania do Służby Bożej. Prosimy o złożenie ofiar na tacę w następną niedzielę na potrzeby naszego Seminarium.
 2. Przypominamy, że dzisiaj o godz.15.45 będzie spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary, szczególnie składane w kopertach. Prosimy nadal o składanie ofiar w kopertach na kontynuację prac przy budowanej plebanii. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 25 z kl. II oraz chętnych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W miesiącu wrześniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Wawrzyk i Andrzej Wołowiec – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Rozważając słowa z dzisiejszej Liturgii: „Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione