post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 3.10.2021r.

XXVII  Niedziela Zwykła

 1. W następną niedzielę 10 października będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się”. W całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. We wtorek obchodzimy wspomnienie Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej Apostołki Bożego Miłosierdzia. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie błogosławienie relikwiami Świętej.
 3. Planujemy w naszej Parafii wprowadzić możliwość zamówienia tak zwanej intencji zbiorowej Mszy świętej, która będzie odprawiana w środę o godz.18.00. Oznacza to, że kapłan celebruje Mszę świętą w intencjach zamawianych przez wiele osób, które pragną polecić Bogu ważne, często niespodziewane prośby o zdrowie, o udaną operację czy w intencji bliskich zmarłych. Za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy możemy od dzisiaj zamawiać w zakrystii intencje zbiorowe na każdą środę do końca roku.
 4. W najbliższą sobotę 9 października organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Wyjazd będzie o godz.6.30 z placu kościelnego. W pielgrzymce mogą wziąć udział tylko osoby zaszczepione.
 5. Spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami będzie w następną niedzielę na Mszy świętej o godz.16.00.
 6. Przypominamy, że dzisiaj o godz.16.00 będzie spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami.
 7. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie różańcowym, które jest codziennie o godz.17.30. Kto nie może przyjść do kościoła zachęcamy do codziennego odmawiania różańca w swoich domach.
 8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek o godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Barwinka z bloku nr 1 z klatki V i VI oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu wrześniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wanda Jędrusik, Tadeusz Porwet, Irena Stradowska, Mirosław Chaja, Józef Latuszek, Rozalia Matla, Marian Steciak, Wiesław Chwastek, Anna Brzdąk – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Rozważając słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg w nas mieszka i miłość ku Niemu jest w nas doskonała”, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła. Święty Michale…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione