post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 7.10.2018 r.

XXVII Niedziela  Zwykła

 

 1. Od 3 do 28 października trwa XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów obradujące na temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Do grona Ojców Synodu, Papież Franciszek wybrał też Ks. Biskupa Mariana Florczyka. Młodzi naszej diecezji towarzyszą obradującym Pasterzom swoją modlitwą gromadząc się na adoracji i czuwaniach w kolejnych kościołach Diecezji Kieleckiej podczas trwania obrad Synodu. Nasz dekanat Kielce Południe podejmuje modlitwę w intencji Synodu i młodzieży świata w środę 10 października. W naszym kościele o godz.17.30 rozpoczniemy modlitwę, którą poprowadzi młodzież. Prosimy o włączenie się w tę modlitwę również dzieci i dorosłych. Porządek jest następujący: godz.17.30 różaniec, godz.18.00 Msza święta, po Mszy świętej adoracja do godz.20.00 zakończona Apelem Maryjnym. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za młodzież, która jest przyszłością naszej Ojczyzny i świata, o łaskę wiary dla nich.
 2. W następną niedzielę 14 października będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Z tej racji przeprowadzana będzie zbiórka pieniędzy na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych.
 3. W tym tygodniu obchodzimy w we wtorek wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka biskupa, patrona naszej diecezji.
 4. W sobotę /13.10./ zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które włączymy w odmawiany różaniec o godz.17.30. Po Mszy świętej o godz.18.00 będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W następną niedzielę o godz.16.00 będzie spotkanie kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Uczniowie przychodzą z rodzicami.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym na godz.17.30.
 7. Dziękujemy Klerykom Seminarium za dzisiejszą obecność i wspólną modlitwę. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na potrzeby Seminarium.
 8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary, szczególnie składane w kopertach. Prosimy nadal o składanie ofiar w kopertach na kontynuację prac przy budowanej plebanii. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 25 z kl. III oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając słowa z dzisiejszej Liturgii: Niechaj nas zawsze Pan Bóg błogosławi, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione