post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 8.10.2017 r. XXVII Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj, w Dniu Papieskim modlimy się za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II w intencjach naszych rodzin i prosimy byśmy na wzór świętego Papieża zdążali drogami świętości. Po każdej Mszy świętej będziemy mogli ucałować Relikwie Świętego Jana Pawła II, które są umieszczone w naszym kościele w nawie Matki Bożej. Z racji Dnia Papieskiego przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Ofiary te prosimy składać do puszek, które są wystawione przy bocznym ołtarzu i pod chórem. /Ofiary będą też zbierać wolontariusze i ministranci przed kościołem./
2. W piątek /13.10./ zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które włączymy w odmawiany różaniec o godz.17.30. Po Mszy świętej o godz.18.00 będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynosimy ze sobą lampiony.
3. W najbliższą sobotę 14 października nasz Dekanat Kielce Południe organizuje Pielgrzymkę do Matki Bożej Fatimskiej do Dymin. Wyjście pielgrzymów spod naszego kościoła, jeżeli będą chętni, będzie o godz.16.00.
4. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym za włączanie się do zespołów muzycznych, które organizuje Ks. Józef. Chętnych nadal zapraszamy do tych zespołów, by przez śpiew wielbić Boga na Mszy świętej. Próby zespołów muzycznych odbywają się w następującym porządku: środa godz.19.15 – chór; piątek godz.16.00 – zespół dziecięcy i godz.19.15 – zespół młodzieżowy.
5. W soboty o godz.19.15 ma spotkania wspólnota – Domowy Kościół, na które zapraszamy także nowe małżeństwa, które chciałyby odnowić swoją miłość w kręgach Oazy Rodzin.
6. W następną niedzielę /15.10./ będziemy przeżywać Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć księży profesorów i kleryków naszego Seminarium, którzy będą modlić się z nami o liczne i święte powołania do Służby Bożej. Prosimy o złożenie ofiar na tacę w następną niedzielę na potrzeby naszego Seminarium.
7. Za zgodą Konferencji Episkopatu Polski, Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” zwraca się o pomoc w ratowaniu nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Inicjatywa ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu, który zezwala na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Więcej informacji zamieszczone jest na tablicy ogłoszeń. Chętnych prosimy o składanie podpisów pod projektem ustawy. Wpisujemy imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL i składamy podpis. Podpisy można składać w zakrystii.
8. Dzisiaj o godz.16.00 będzie spotkanie uczniów trzecich klas gimnazjum, w ramach przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci przychodzą razem z rodzicami.
9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które jest codziennie o godz.17.30.
10. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka biskupa patrona naszej diecezji.
11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku nr 6 z klatki XIII oraz chętnych.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
Rozważając słowa z dzisiejszej Liturgii: „W każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem!”, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione