post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 14.10.2018 r.

XXVIII Niedziela  Zwykła

 

 1. Dzisiaj, w Dniu Papieskim modlimy się za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II w intencjach naszych rodzin i prosimy byśmy na wzór świętego Papieża zdążali drogami świętości. Po każdej Mszy świętej będziemy mogli ucałować Relikwie Świętego Jana Pawła II, które są umieszczone w naszym kościele w nawie Matki Bożej. Z racji Dnia Papieskiego przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Ofiary te prosimy składać do puszek, które są wystawione przy bocznym ołtarzu i pod chórem. /Ofiary będą też zbierać wolontariusze i ministranci przed kościołem./
 2. W następną niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”, podczas którego modlimy się za misje i będziemy mogli wesprzeć finansowo działalność misyjną osób duchownych i świeckich posługujących wśród tych, którzy dopiero poznają Chrystusa. Jest to zbiórka papieska, czyli dla misji, które pozostają pod opieką papieża.
 3. Pamiętajmy o modlitwie w intencji trwającego Synodu Biskupów, który swoje obrady poświęcił młodzieży świata, by wszyscy przez wiarę poznawali swoje powołanie i pozostali zawsze wierni Ewangelii.
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia: we wtorek – Św. Jadwigi Śląskiej, w środę Św. Ignacego biskupa, w czwartek – święto Św. Łukasza Ewangelisty, w piątek – Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w sobotę – Św. Jana Kantego kapłana. W piątek po Mszy świętej rannej i wieczornej będzie ucałowanie relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 5. Dzisiaj o godz.15.45 będzie spotkanie uczniów trzecich klas gimnazjum, w ramach przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Prosimy, by rodzice przyszli razem z kandydatami do Bierzmowania.
 6. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary, szczególnie składane w kopertach. Prosimy nadal wszystkich o składanie ofiar w kopertach na kontynuację prac przy budowanej plebanii. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 25 z kl. III oraz chętnych.

 

Po błogosławieństwie, do ucałowania Relikwii będziemy podchodzić do ołtarza i ustawiać się przed pierwszym stopniem.

Rozważając słowa z dzisiejszej Liturgii: Naucz nas liczyć dni nasze, byśmy zdobyli mądrość serca, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione