post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 18.10.2020 r.

XXVIII  Niedziela  Zwykła- Misyjna

 

 1. Światowy Dzień Misyjny, który dzisiaj obchodzimy jest wezwaniem do odnowienia zaangażowania w głoszenie Ewangelii i modlitwy w intencji misji. Ofiary złożone w tym dniu na tacę we wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków wspierane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych. Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny podczas którego polecamy Bogu pracę misjonarzy i misjonarek na całym świecie.

 2. Zbliża się miesiąc listopad. Jak co roku możemy prosić o modlitwę za zmarłych w tzw. wypominkach jednorazowych, które czytamy przez cały listopad w dni powszednie od godz.17.30. Wpisujemy imiona zmarłych na kartkach, które możemy zabierać z kościoła /wyłożone są na stoliku przy bocznym ołtarzu/. Kartki wypisane wraz z dobrowolnymi ofiarami przynosimy do zakrystii. Możemy także od następnej niedzieli zamawiać wypominki tzw. roczne i półroczne, które będą czytane w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz.:7.00, 8.30, 10.00 lub 13.00 według prośby zamawiającego.

 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia: dzisiaj święto Św. Łukasza Ewangelisty, w poniedziałek bł. Ks. Jerzego Popiełuszki; w tym dniu po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo relikwiami bł. Ks. Jerzego; we wtorek świętego Jana Kantego prezbitera. W czwartek 22 października, przypada wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II. Po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo relikwiami świętego Jana Pawła.

 4. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie na godz.17.30.

 5. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego, przeżywanego w zeszłą niedzielę, przeprowadzana jest zbiórka na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Ofiary te prosimy składać do puszek, które są wystawione przy bocznym ołtarzu i pod chórem.

 6. Bóg zapłać wszystkim za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary, szczególnie składane w kopertach. Prosimy nadal wszystkich o składanie ofiar w kopertach na prace wykonane przy budowanej plebanii. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych do sprzątania w piątek na godz.10.00.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając słowa dzisiejszej Liturgii: „Pośród narodów głoście chwałę Pana”, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione