post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 25.10.2020 r.

XXX  Niedziela  Zwykła

 1. W następną niedzielę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za żyjących, aby wytrwale zdążali do świętości i za zmarłych, aby osiągnęli życie wieczne. Najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i ofiarowana w ich intencji Msza święta.

 2. W zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii w ciągu tygodnia możemy zamawiać wypominki za zmarłych tzw. roczne i półroczne, które będą czytane w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz.:7.00, 8.30, 10.00 lub 13.00 według prośby zamawiającego. Możemy także prosić o modlitwę za zmarłych w tzw. wypominkach jednorazowych, które czytamy przez cały listopad w dni powszednie od godz.17.30. Wpisujemy imiona zmarłych na kartkach, które wyłożone są na stoliku przy bocznym ołtarzu i wypisane wraz z dobrowolnymi ofiarami przynosimy do zakrystii.

 3. W związku z sytuacją nasilającej się pandemii koronawirusa, Ksiądz Biskup Ordynariusz zarządza, aby w Dniu Wszystkich Świętych nie było organizowanych Mszy świętych na cmentarzach. Aby dać możliwość uczestnictwa we Mszy świętej wszystkim wiernym, zachęca się, by w Uroczystość Wszystkich Świętych zachować niedzielny porządek nabożeństw w kościołach.

 4. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie na godz.17.30.

 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy w środę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 6. Bóg zapłać wszystkim za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary, szczególnie składane w kopertach. Prosimy nadal wszystkich o składanie ofiar na prace wykonane przy budowanej plebanii. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych do sprzątania w piątek na godz.10.00.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będziemy śpiewać Suplikacje prosząc o zatrzymanie epidemii oraz w intencji dotkniętych wirusem Covid 19 i tych, którzy otaczają swoją troską wszystkich chorych.

Rozważając słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Liturgii: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę”, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

W piątek 30 października przypadają Imieniny Ks. Przemysława. Msza święta w Jego intencji będzie w piątek o godz.18.00. Zapraszamy.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione