post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.10.2018 r.

XXX Niedziela  Zwykła

 

 1. W środę, 31 listopada organizujemy w naszej parafii nabożeństwo Noc Świętych. Będziemy czuwać przy relikwiach Świętych i modlić się w intencji naszej parafii. Prosić będziemy o uświęcenie naszych rodzin w naśladowaniu Świętych, szczególnie tych których relikwie znajdują się w naszym kościele. Początek o godz.19.00 a zakończenie ok. godz.20.30 ucałowaniem relikwii i błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkich czcicieli świętych oraz Wspólnoty parafialne i naszą młodzież.
 2. W czwartek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych; zapraszamy do wspólnej modlitwy: za żyjących, aby wytrwale zdążali do świętości i za zmarłych, aby osiągnęli życie wieczne. Najlepszą bowiem pomocą dla zmarłych jest modlitwa i ofiarowana w ich intencji Msza święta. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej Porządek Mszy świętych w naszym kościele jest tak, jak w każdą niedzielę. Msze święte na cmentarzach są w następującym porządku: Cmentarz Nowy i Cmentarz na Piaskach – godz.11.00, Cmentarz w Cedzynie – godz.12.00, Cmentarz Stary – godz.13.00.
 3. W piątek, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. „Dzień Zaduszny”. Msze święte będą o godz.7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. O godz.17.30 odmówimy różaniec w intencji zmarłych. Równocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca.
 4. Przypominamy, że w zakrystii można zamawiać wypominki roczne i półroczne oraz przynosić kartki z imionami zmarłych, za których modlimy się przez cały listopad. Kartki wyłożone są na stoliku przy bocznym ołtarzu.
 5. Spotkanie dzieci trzecich klas przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej będzie w niedzielę 18 listopada o godz.15.45.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Jędrzejowska oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając słowa z dzisiejszej Liturgii Słowa: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione