post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 4.11.2018 r.

XXXI Niedziela Zwykła

 

 1. Z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w duchu solidarności możemy złożyć ofiary dla chrześcijan w Pakistanie, w którym na 190 milionów mieszkańców jest 3 miliony chrześcijan, często prześladowanych za wiarę, której nie toleruje islam. Puszki na składane ofiary wystawione są pod chórem i przy bocznym ołtarzu.

 

 1. W następną niedzielę (11.11.) o godz.15.45 odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Uczniowie przychodzą z rodzicami.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc październik modlili się wspólnie na różańcu w naszej świątyni. Było to piękne świadectwo licznie gromadzących się dzieci i rodziców oraz młodzieży i dorosłych, którzy zawierzali się opiece Matki Bożej Różańca Świętego. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przez cały miniony miesiąc modlili się na różańcu w swoich mieszkaniach sami lub razem z rodziną.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i wszystkie składane ofiary. Prosimy nadal wszystkich o składanie również ofiar w kopertach na kontynuację prac przy budowanej plebanii. Od poniedziałku rozpoczynamy kładzenie blachy na dachu z czym wiążą się duże wydatki. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Włoszczowska oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W miesiącu październiku z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krystyna Dziwosz, Waldemar Broda, Marek Kołodziej, Małgorzata Janas, Wiesław Niedochoda, Janina Szrek i Jadwiga Habiera – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Rozważając słowa dzisiejszej Liturgii: „Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą” a swego bliźniego jak siebie samego„, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione