post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 11.11.2018 r.

XXXII Niedziela  Zwykła

 

 1. Dziś w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę zachęcamy do dziękczynienia Bogu za dar wolności i do rodzinnego świętowania patriotycznych obchodów jubileuszowych. W to Narodowe Święto módlmy się byśmy naszą Ojczyznę budowali na fundamencie wiary i wspólnej troski o sprawy publiczne.
 2. Z racji 100-lecia odzyskania niepodległości Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza jutro do obejrzenia wystawy „Przywrócić pamięć”, poświęconej twórczości wybitnego kieleckiego aktora Edwarda Kusztala. Muzeum będzie otwarte od godz. 11.00 do 17.00. 
 3. W poniedziałek w liturgii Kościoła przypada wspomnienie obowiązkowe Świętego Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, we wtorek Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, a w sobotę Świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 4. Modlitwa uwielbienia z cyklu „Być bliżej Ciebie” odbędzie się w naszej parafii w następną sobotę o godz.19.00. To jeden z etapów diecezjalnej modlitwy, przygotowującej do corocznego uwielbienia w centrum miasta Kielce. Spotkania przypominają o tym, że Chrystus chce być bliżej nas – a szczególnie tę bliskość odkrywamy w adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 5. Przypominamy, że dzisiaj o godz.15.45 jest spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.
 6. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Pińczowskiej oraz chętnych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Najświętszej.

 

Pouczeni słowami dzisiejszej Liturgii: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione