post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 7.11.2021r.

XXXII  Niedziela Zwykła

 

 1. W czwartek 11 listopada przypada 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękując Panu Bogu za dar wolności módlmy się byśmy naszą Ojczyznę nadal budowali na fundamencie wiary w oparciu o przykazania Boże. W naszym kościele w tym dniu modlić się będziemy w intencji Ojczyzny na Mszy świętej o godz.18.00.

 2. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski z 2008 r. każda druga niedziela listopada w Polsce jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ten dzień przygotowuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W bieżącym roku przypada on w następną niedzielę 14 listopada i poświęcony będzie wiernym w Libanie. Ksiądz Piotr Wojtasiński, który był do niedawna wikariuszem w naszej parafii, a teraz pracuje w Papieskim Stowarzyszeniu  Pomoc Kościołowi w Potrzebie, będzie w tym dniu w naszej parafii głosił kazania. Miesiąc temu był w Libanie oraz na granicy libańsko–syryjskiej i opowie nam o dramatycznej sytuacji humanitarnej, o głodujących dzieciach i ludziach, którzy stracili dachy nad głową. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiar na ten osobiście Księdzu przed kościołem i do wystawionych puszek pod chórem i przy bocznym ołtarzu.

 3. Przypominamy, że dzisiaj telewizja Polonia transmituje Mszę Świętą o godz.13.00 z naszego kościoła.

 4. W następną niedzielę 14.11. o godz.16.00 będzie spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami a spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców będzie za dwa tygodnie 21.11. o godz.16.00.

 5. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców Barwinka z bloku nr 2 z klatki VII i VIII oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

W sobotę 13 listopada przypadają Imieniny Ks. Stanisława. Msza święta w Jego intencji będzie w sobotę o godz.18.00. Zapraszamy.

Rozważając Słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Liturgii: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.  Święty Michale Archaniele…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione