post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 8.11.2020 r.

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jest Republice Środkowoafrykańskiej. W duchu solidarności z wiernymi Republiki Środkowoafrykańskiej możemy złożyć po Mszy świętej ofiary do puszek, które są wystawione pod chórem i przy bocznym ołtarzu.

 2. W środę 11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękując Panu Bogu za dar wolności módlmy się byśmy naszą Ojczyznę budowali na fundamencie wiary w świetle Ewangelii w oparciu o przykazania Boże. W naszym kościele w tym dniu modlić się będziemy w intencji Ojczyzny na Mszy świętej o godz.18.00.

 3. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc październik modlili się wspólnie na różańcu w naszej świątyni oraz w swoich mieszkaniach z rodziną.

 4. Przypominamy, że ze względu na trwającą epidemię nie odbywają się spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowaniem i Pierwszej Komunii Świętej aż do odwołania. Równocześnie prosimy uczniów, by przygotowania te kontynuowali w swoich domach z pomocą rodziców.

 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy w środę wspomnienie świętego Marcina biskupa, w czwartek świętego Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, w piątek świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 6. Bóg zapłać wszystkim za uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych do sprzątania w piątek na godz.10.00.

 7. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów w kościołach obowiązuje limit osób – maksymalnie 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Przypominamy równocześnie o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele oraz w innej przestrzeni publicznej.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu październiku z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Michał Szymański, Marcin Bednarski, Teodor Niciński, Kazimiera Oględzińska, Mieczysław Piłat, Zdzisław Świątek, Henryk Górniak, Józefa Wiśniewska, Mieczysław Arendarczyk, Adam Drozdowski, Jacek Galiński, Iwona Kania, Piotr Kardas, Angel Dimitrow, Dominika Makuch-Mochocka, Zbigniew Musiał, Cecylia Kubicka, Roman Wijas – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozważając Słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Liturgii: „Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie., na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła. Święty Michale Archaniele…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione