post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 17.11.2019 r.

XXXIII Niedziela  Zwykła

 

 1. Z racji obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Ubogich, Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do solidarności i konkretnej współpracy w niesieniu nadziei potrzebującym. Propozycją Caritas, podobnie jak w latach ubiegłych, jest akcja Torba Miłosierdzia. Ideą akcji jest zachęta do podzielenia się produktami spożywczymi i środkami czystości. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas. Torby Miłosierdzia możemy zabierać ze stolika przy ołtarzu Miłosierdzia. Wypełnione darami dla potrzebujących torby można przynosić od I Niedzieli Adwentu (1.12.) i składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia.
 2. Jutro przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży. Po Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii błogosławionej. W środę przypada w liturgii wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego kapłana, w czwartek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w piątek świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej.
 3. W diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach organizowany jest w dniach 29 listopada – 1 grudnia spotkanie z lectio divina, czyli z praktyką modlitewną w oparciu o Pismo Święte. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną ożywić swoją wiarę poprzez rozważanie Słowa Bożego. Spotkanie prowadzi ks. Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego. Szczegóły w gablocie.
 4. Organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Fatimy w dniach 22-29 maja 2020 r. Zapraszamy chętnych. Więcej informacji w zakrystii.
 5. Wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę zapraszamy w każdy wtorek do salki parafialnej o godz.19.30 na spotkanie Ruchu Światło-Życie.
 6. Organizujemy parafialne katechezy dla dorosłych, których celem jest umacnianie wiary poprzez zgłębianie nauki chrześcijańskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać bogatej w treści i interesująco podanej katechezy. Najbliższe spotkanie w sobotę 23 listopada o godz.19.15 w kaplicy. Temat: Wiara w czasach bez-bożności.
 7. Wspólnota Róż Różańca Świętego z naszej parafii organizuje całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Czuwanie rozpocznie się w piątek 22 listopada Mszą świętą o godz.18.00, a zakończy się w sobotę Mszą świętą popołudniową. Czuwanie będzie w kaplicy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 8 z klatki I i II oraz chętnych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Najświętszej.

 

Pouczeni słowami dzisiejszej Liturgii: „Pan będzie sądził ludy sprawiedliwie”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione