post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 18.11.2018 r.

XXXIII Niedziela  Zwykła

 1. Zachęcamy do włączenia się w akcję prowadzoną przez diecezjalną Caritas. Tak zwane Torby Miłosierdzia możemy zabierać ze stolika przy ołtarzu Miłosierdzia. Wypełnione darami dla ubogich torby można przynosić od I Niedzieli Adwentu (2.12.) i składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży. Po Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii błogosławionej.

 

 1. Z racji liturgicznego wspomnienia Bł. Karoliny, Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej zaprasza na „Wieczór z błogosławioną Karoliną Kózkówną”. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz.18.30 w Kościele Akademickim przy ul. Wesołej 54. Zapraszamy.

 

 1. We wtorek przypada w liturgii wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego kapłana, w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w czwartek świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej, w sobotę Świętych męczenników Andrzeja kapłana i jego współbraci.

 

 1. W następną niedzielę 25 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która zakończy Liturgiczny Rok Kościelny.

 

 1. Wspólnota Róż Różańca Świętego z naszej parafii organizuje całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji nas wszystkich o odczytywanie swego powołania zgodnie z wolą Bożą. Czuwanie rozpocznie się w czwartek 22 listopada Mszą świętą o godz.18.00, a zakończy się w piątek Mszą świętą wieczorną. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj (18.11.) o godz.15.45 będzie spotkanie dzieci trzecich klas przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Dzieci przychodzą z rodzicami.

 

 1. Trwają prace przy plebani. Aktualnie przykrywamy blachą drugą połowę dachu budynku. Przed zimą musimy w całości pokryć dach i zabezpieczyć budynek. Bardzo proszę wszystkich o złożenie ofiar w kopertach w następną niedzielę na pokrycie tych wydatków. Liczymy jak zawsze na ofiarność, bez której nie moglibyśmy podejmować prac budowlanych.
 2. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Łotewskiej oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Najświętszej.

Pouczeni słowami dzisiejszej Liturgii: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione