post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.11.2020 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

– XXXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy Liturgiczny Rok Kościelny. W następną niedzielę rozpoczynamy Okres Adwentu i Nowy Rok Kościelny, którego programem jest hasło „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” nawiązujące do słów Jezusa „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba”.

 2. W następną 29 listopada Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski będzie obchodził szóstą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej. Z tej racji zachęcamy do modlitwy w intencji Księdza Biskupa. Msza święta w naszym kościele w intencji Jubilata będzie w następną niedzielę o godz.11.30. Otoczmy również modlitwą Księdza Biskupa we wspólnotach rodzinnych w swoim domu polecając Jego pasterską posługę w Diecezji opiece Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

 3. Od następnej niedzieli będzie można zabierać opłatki i świece wigilijne.

 4. Dziękując za przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, nadal prosimy wszystkich o zachowanie zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

 5. Bóg zapłać wszystkim za uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych do sprzątania w piątek na godz.10.00.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Najświętszej.

Pouczeni słowami dzisiejszej Liturgii: „Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.” na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła

Tym błogosławieństwem ogarniamy dzisiaj szczególnie Pana Organistę Janusza z racji przypadających Imienin i wspomnienia św. Cecylii- patronki śpiewu kościelnego; z życzeniami zdrowia, błogosławieństwa Bożego i dalszej opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione