post

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna –  24.04.2022 r. Uroczystość Miłosierdzia Bożego

 

1.    Z racji dzisiejszej Uroczystości Miłosierdzia Bożego zapraszamy na godz.15.00 do kościoła na „Godzinę Miłosierdzia”. Zgodnie z zachętą Pana Jezusa skierowaną przez Świętą Siostrę Faustynę będziemy polecać się Bożemu Miłosierdziu i odmówimy Koronkę, którą ofiarujemy w intencji, o zatrzymanie wojny na Ukrainie i pokój na całym świecie.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, którego celem jest zachęcenie do aktywniejszego włączania się w dzieła miłosierdzia. Czas ten jest wezwaniem do uważniejszego odczytywania potrzeb najuboższych i tych, którzy wołają o pomoc. Z tej racji dzisiaj po Mszy świętej możemy złożyć ofiary do puszek, by wesprzeć dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej. Puszki wystawione są pod chórem i przy bocznym ołtarzu. Zebrane ofiary Caritas w tym roku przekaże między innymi na akcję „Miejsce, które staje się domem” – na remont i przystosowanie kilku mieszkań na pobyt dla uchodźców z Ukrainy.
 2. W niedzielę 8 maja o godz.16.00 będzie spotkanie formacyjne i Msza święta dla dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Na Mszy świętej zostaną poświęcone książeczki.

4.    Przypominamy, że dzisiaj o godz.16.00 będzie obowiązkowe spotkanie kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców.

 1. Od czwartku 28 kwietnia będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej w naszej Parafii. Porad prawnych będą udzielać radca prawny Paweł Toborek i aplikant adwokacki Agnieszka Gos w czwartki w godz.16.00-18.00 w salce w kaplicy.
 2. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość oraz za wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny„, na nowy tydzień przyjmiemy Boże błogosławieństwo relikwiami świętej Siostry Faustyny, a wcześniej polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione