post

Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna – 1.05.2022 r.

 

 1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna w Polsce Narodowe Czytanie Pisma Świętego i Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby jak najczęściej sięgać do Pisma Świętego, szczególnie w dniu dzisiejszym. Czytajmy je osobiście i we wspólnocie naszych rodzin. Niech Słowo Boże wnosi w nasze życie promień nadziei, gdyż ono zawsze jest Dobrą Nowiną.

 2. We wtorek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy świętych jest tak jak w każdą niedzielę. Na Mszy świętej o godz.13.00 będziemy gościć Księdza Biskupa Andrzeja Kaletę, który poświęci Stacje Drogi Krzyżowej. Stacje te są darem tegorocznych kandydatów do Bierzmowania i dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom tych dzieci i młodzieży za ofiarowany dar dla Parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu i zawierzenia się Matce Bożej Królowej Polski.

 3. W sobotę 7 maja będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, głównej patronki naszego Miasta. W tym dniu na Mszy świętej o godz.11.00 Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski udzieli Sakramentu Bierzmowania uczniom ósmych klas szkoły podstawowej. Kandydaci razem ze świadkami Bierzmowania przychodzą do kościoła na godz.10.15. Módlmy się w intencji kandydatów do Bierzmowania o dary Ducha Świętego i umocnienie ich na drogach świętości.

 4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania będzie w tym tygodniu: w środę i w czwartek o godz.19.00. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców i rodzin będzie w piątek 6 maja od godz.16.00.

Rodziców kandydatów do Bierzmowania zapraszamy do sprzątania i dekoracji kościoła w piątek na godz.19.00.

 1. W pierwszy piątek miesiąca (6.05.) Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy od godz.6.30 do 7.30 i od godz.16.00.

 2. W następną niedzielę 8 maja w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość odpustową z racji Patrona naszej parafii Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji. Będziemy gościć Księdza profesora Andrzeja Żądło, który będzie głosił Słowo Boże. Uroczysta Msza święta odpustowa z procesją eucharystyczną będzie o godz.13.00.

 3. W tym dniu (8 maja) na Mszy świętej o godz.13.00 dzieci klas czwartych będą przeżywać Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej. Przygotowanie liturgiczne i spowiedź dla dzieci będzie w czwartek o godz.16.00.

 4. W niedzielę 8 maja na Mszy świętej o godz.16.30 dzieci klas trzecich mają poświęcenie książeczek. Dzieci zapraszamy z rodzicami na godz.16.00.

 5. W tym tygodniu dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy na przygotowanie liturgiczne w środę 4 maja według porządku: klasy III a i III c – godz.15.30; klasy III b i III d – godz.16.30.

 6. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00. Przez udział w Nabożeństwie wypraszać będziemy pokój na świecie i opiekę Matki Bożej dla naszej wspólnoty parafialnej.

 7. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość oraz za wszystkie składane ofiary. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W miesiącu kwietniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Matus, Stanisław Pająk, Jolanta Janota, Roman Zygadlewicz, Janina Szcześniak, Barbara Nowak – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Rozważając Słowo Boże: „Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz”, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione