post

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 8.05.2022 r.

 

 1. Dzisiaj w IV Niedzielę wielkanocną nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o powołania do służby Bożej, szczególnie z naszej parafii.
 2. W dniu wczorajszym Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski udzielił Sakramentu Bierzmowania uczniom klas ósmych. Módlmy się, aby napełnieni Duchem Świętym odważnie wyznawali wiarę w Zmartwychwstanie Chrystusa.
 3. W tym tygodniu dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy na przygotowanie liturgiczne w poniedziałek, wtorek i czwartek według porządku: klasy III a i III c – godz.15.30; klasy III b i III d – godz.16.30.
 4. W piątek 13 maja zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz.17.30 odmówieniem różańca a zakończymy Mszą świętą o godz.18.00 i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
 5. Wspólnota Róż Różańca Świętego organizuje całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Czuwanie rozpocznie się w piątek 13 maja Mszą świętą o godz.18.00, a zakończy się w sobotę Mszą świętą popołudniową. Czuwanie będzie w kaplicy. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.
 7. Spotkanie kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz.10.00.

*8.    Przypominamy, że dzisiaj na Mszy świętej o godz.16.30 dzieci klas trzecich mają poświęcenie książeczek. Dzieci zapraszamy z rodzicami na godz.16.00.

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość oraz za wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Ja jestem dobrym Pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają., na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła. Święty Michale…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione