post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 18.04.2022 r.

Poniedziałek Wielkanocny

 1. W najbliższą niedzielę 24 kwietnia przypada Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, by przez Nowennę przygotować serca na spotkanie z Jezusem Miłosiernym. W tym tygodniu codziennie będziemy odmawiać Koronkę po Mszy świętej o godz.18.00 a w następną niedzielę o godz.15.00 w czasie „Godziny Miłosierdzia” zgodnie z zachętą Pana Jezusa skierowaną przez Świętą Siostrę Faustynę. Koronkę ofiarujemy w intencji pokoju na świecie.

 2. Niedziela Miłosierdzia Bożego to Święto Patronalne Caritas, ofiary zbierane do puszek w tym dniu przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas, w tym na adaptację mieszkań dla rodzin z Ukrainy. Caritas zaprasza w tym dniu do Parku Miejskiego w Kielcach na festyn pod nazwą Dzień Dobra w godzinach od 14.00 do 18.00. Będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Będą także występy artystyczne podopiecznych Caritas, zabawy integracyjne dla dzieci oraz koncert uwielbienia.

 3. Z racji zbliżającego się terminu Bierzmowania w najbliższą niedzielę 24 kwietnia zapraszamy na obowiązkowe spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania oraz rodziców na godz.16.00.

 4. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość oraz za wszystkie składane ofiary w okresie świątecznym. Dziękując za sprzątanie kościoła na Święta, zapraszamy chętnych w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Pouczeni słowami świątecznej Liturgii: Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy” – na czas przeżywania radości wielkanocnej przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła. Święty Michale…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione