post

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022 r.

 

 1. Kuria Diecezjalna zaprasza na Rodzinną Majówkę Rowerową, która odbędzie się w sobotę 21 maja pod patronatem i z udziałem  Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Spotkanie będzie na placu Jana Pawła II przy Katedrze o godz.9.30. Trasa Majówki prowadzi z Kielc przez Dyminy i Kaczyn do Borkowa, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Po zakończeniu będzie możliwość powrotu do Kielc autokarami. Karty uczestnictwa można  odebrać w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Biurze Caritas.

 2. Przypominamy, że dzisiaj o godz.16.00 będzie i spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po spotkaniu na Mszy świętej będzie odnowieniem przyrzeczeń złożonych na Chrzcie Świętym.

 3. W najbliższą sobotę 21 maja będzie w naszej parafii Pierwsza Komunia święta dzieci klas trzecich w dwóch grupach: o godz.10.00 i 12.00.

Pierwsza spowiedź dzieci będzie w czwartek od godz.16.00. Zapraszamy także do spowiedzi rodziny tych dzieci i chrzestnych.

Rodziców wszystkich dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do sprzątania i dekoracji kościoła w piątek na godz.19.00.

 1. Uczniów klas siódmych mieszkających na terenie naszej Parafii, chcących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w następnym roku szkolnym, prosimy o przyjście z rodzicami w następną niedzielę 22 maja na spotkanie na godz.16.00, na którym omówimy sposób przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu.

 2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Nabożeństwo majowe, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.

 3. Dziękujemy Wspólnocie Róż Różańca Świętego za całodobową modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji o powołania do Służby Bożej.

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość oraz za wszystkie składane ofiary. Dziękujemy również za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali.” na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła. Święty Michale…

 

 

 • Spotkania przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii świętej będą w tym tygodniu: we wtorek i w środę: klasy III b i III d – godz.15.30; klasy III a i III c – godz.16.30.

 • Rodziców wszystkich dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do sprzątania i dekoracji kościoła w piątek na godz.19.00.

 • W ramach tzw. Białego Tygodnia w następną niedzielę /22 maja/ zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą na godz.11.30, a od poniedziałku do piątku na Mszę świętą na godz.16.30.

 • Pielgrzymka do Częstochowy dzieci po Pierwszej Komunii Świętej z rodzicami będzie 24 maja -we wtorek- o godz.700. Wyjazd z placu kościelnego; do autokarów przychodzimy od godz.6.45.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione